Crește-ți șansele să accesezi programul „Start-up Nation – Romania”
Reactualizat la:
Reactualizat la:
<strong>SPES INVEST S.R.L</strong>. organizează în perioada <strong>9 – 17 martie</strong> <strong>2017</strong>, primele sesiuni de instruire pentru cursul de <strong>„Manager de proiect” </strong>și în perioada<strong> 20-23 martie </strong>cursul de<strong> „Competențe antreprenoriale”</strong>, în vederea facilitării accesului la programul „Start-up Nation – Romania”, prin care persoane juridice înființate în anul 2017 pot beneficia de maxim 200.000 lei pentru dezvoltarea activităților de servicii, producție, industrii creative, comerț şi alte activităţi.
Scris de Demian-<strong>SPES INVEST S.R.L</strong>. organizează în perioada <strong>9 – 17 martie</strong> <strong>2017</strong>, primele sesiuni de instruire pentru cursul de <strong>„Manager de proiect” </strong>și în perioada<strong> 20-23 martie </strong>cursul de<strong> „Competențe antreprenoriale”</strong>, în vederea facilitării accesului la programul „Start-up Nation – Romania”, prin care persoane juridice înființate în anul 2017 pot beneficia de maxim 200.000 lei pentru dezvoltarea activităților de servicii, producție, industrii creative, comerț şi alte activităţi.
În cadrul programului mai sus menționat, punctajul pentru cei care au absolvit cursul de „Manager de proiect” sau de „Competențe antreprenoriale” este de 15 puncte din cele minim 60 puncte obligatorii.
Cei interesați sunt rugați să se înscrie până în data de 8 martie 2017.
Doamnele și domnișoarele beneficiază de 30% reducere.
CFR Cluj-Napoca – Oradea – Frontieră Ungaria: Primul sector de cale ferată modernizată, de 30 de km, ar putea fi gata în acest an, conform Asociației Pro Infrastructură
În luna noiembrie 2025, judeţul Bihor a înregistrat o activitate intensă în comerţul internaţional de bunuri. Exporturile FOB au atins 309.588 mii euro, în timp ce importurile CIF au totalizat 262.493 mii euro.
În cursul zilei de duminică, 22 februarie, procurorii din cadrul DIICOT Oradea au dispus reținerea a 3 bărbați cu vârste de 26, 27 și 31 de ani, cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.
În administrarea Direcției de Asistență Socială Oradea (DASO) există în acest an 15 locații de creșă în care sunt școlarizați 875 de copii. Numărul de cereri a fost anul acesta mai mare cu doar 49 față de locurile disponibile.
Seara de miercuri, 25 februarie, poate fi una importantă pentru campioana României la polo, CSM Oradea.
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!