BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Crimă pentru 30 de lei! Au fost arestați doi suspecți în cazul bărbatului bătut, legat și aruncat în Crișul Repede

Crimă pentru 30 de lei! Au fost arestați doi suspecți în cazul bărbatului bătut, legat și aruncat în Crișul Repede

la 21 November 2018 20:17
21 November 2018 20:17
Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor a arestat doi suspecți bănuiți că ar fi comis crima asupra bărbatului rămas neidentificat. 
Scris de Demian - Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor a arestat doi suspecți bănuiți că ar fi comis crima asupra bărbatului rămas neidentificat. 

Trimite articolul

X

Potrivit informațiilor dezvăluite miercuri seara, cei doi tineri au comis oribila faptă cu scopul de a deposeda victima de 30 de lei. După ce l-au lovit cu sălbăticie, cei doi agresori i-au legat mâinile la spate și l-au aruncat în Criș. Întreaga acțiune a avut loc la începutul lunii august. Cadavrul bărbatului, care a rămas neidentificat, a fost găsit în dimineața zilei de 3 septembrie.

„La începutul lunii august 2018, în timp ce se aflau sub podul rutier ce face legătura între strada Ovid Densușianu și strada Podului, din Oradea, respectiv pe malul stâng al râului Crișul Repede, au lovit cu pumnii și picioarele victima în scopul deposedării de suma de 30 lei, iar apoi, după ce au legat-o la gură și i-au legat mâinile la spate, au aruncat-o în râul Crișul Repede, victima decedând prin înec” transmite Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor.

Cadavru în Criș

Reamintim că trupul neînsuflețit al bărbatului a fost descoperit în 3 septembrie, în bazinul de acumulare  al barajului CET CAMP situat în zona străzii Corneliu Baba din Oradea, în apropierea podului O.Densuşianu – Pod CFR Ioşia. Anchetatorii au putut stabili că victima are vârsta de aproximativ 45 – 55 de ani, înălţime 1,68 – 1,70 m, atletic, greutate aproximativă 70 – 80 kg, dimensiunea tălpilor piciorului 24 cm corespunzător mărimii 39 la încălţăminte.

Cei doi suspecți, în vârstă de 42 ani, respectiv 16 ani, au fost reținuți în cursul zilei de marți, 20 noiembrie. Ambii suspecți au fost arestați preventiv. Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Bihor a admis propunerea formulată de parchet şi a dispus arestarea preventivă a inculpaţilor pe o durată de 30 de zile.

Trimite articolul

X
Taguri:
arestat ,
barbat mort ,
crima ,
crisul repede ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Ample acțiuni în acest weekend în Bihor: 49 de permise de conducere și 38 de certificate de înmatriculare reținute
    Peste 2.500 de persoane au fost legitimate și peste 1.500 de conducători auto testați pentru alcool sau droguri, în cadrul acțiunilor cu efective mărite, de tip „razie”, desfășurate de polițiștii din Bihor, în sistem integrat, la sfârșit de săptămână.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    9 percheziții în Oradea și Alparea, într-un dosar de contrabandă. Peste 160.000 de țigări nemarcate au fost confiscate
    Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Bihor au efectuat, luni dimineață, 8 percheziții în Oradea și una în localitatea Alparea într-o anchetă coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea sub acuzația de contrabandă cu țigări.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei medalii pentru sportivii bihoreni la Campionatele Internaționale de Atletism ale României
    La Craiova s-a desfășurat în weekend ediția 2026 a Campionatelor Internaționale de Atletism ale României.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    România

    Bolojan pune sub semnul întrebării viitorul Guvernului Tomac: „Un guvern care nu are o susținere politică nu este o soluție”
    Premierul interimar și liderul PNL, Ilie Bolojan a susținut în cursul zilei de luni, 8 iunie, după discuțiile avute cu premierul desemnat de Nicușor Dan, Eugen Tomac că un guvern fără susținere politică explicită nu va putea duce până la capăt reformele de care are nevoie statul român.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendii în lanț în Bihor: 30 de tone de resturi vegetale și 120 de baloți de lucernă au fost cuprinse de flăcări
    În perioada 6-7 iunie, pompierii bihoreni au fost mobilizați pentru a stingerea a mai multor incendii din Marghita, Oradea, Paleu și Salonta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe forarea piloților pentru viitoarele pasaje subterane de la magazinul Crișul și de la Gară
    Lucrările la cele două pasaje subterane aflate în construcție în Oradea intră într-o nouă etapă, odată cu aducerea utilajelor necesare pentru executarea piloților care vor susține viitoarele structuri, potrivit informațiilor primite de la directorul Direcției Tehnice din cadrul Primăriei Oradea, Sebastian Marchiș.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X