Acest lucru va permite în continuare păstrarea pariurilor în cadre legale şi continuarea încasărilor la buget din acest sector. „Succesul acestui demers dovedeşte că dialogul şi negocierea este cea mai bună cale de rezolvare a oricărei situaţii şi că vocea mediului de afaceri trebuie să se facă auzită pentru că bunul mers al economiei depinde de buna funcţionare a sectorului privat”, a precizat Dan Matei Agathon, purtătorul de cuvânt (ACPR).
Câştigurile sub 600 lei, neimpozitate
Ca urmare a demersurilor şi protestelor făcute de Asociaţia Organizatorilor de Pariuri din România şi de Alianţa Confederaţiilor Patronale din România (ACPR), noul proiect de Cod Fiscal menţine neimpozitarea câştigurilor din pariuri de până la 600 de lei.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Economic
Îngrijirea persoanelor vârstnice în centrele private autorizate a devenit tot mai greu de suportat din punct de vedere financiar, atât pentru pensionari, cât și pentru familiile acestora.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de vineri, 10 iulie.
FC Bihor
FC Bihor Oradea organizează o nouă acțiune de selecție dedicată copiilor pasionați de fotbal, dornici să deprindă tainele „sportului rege” sau să se dezvolte profesional.
BIHON Sport local
În 8, 11 și 15 iulie se desfășoară meciurile din grupele fazei regionale ale Cupei României. În regiunea 2 Nord-Vest, reprezentanta Bihorului, Club Atletic Oradea, va evolua sâmbătă, de la ora 18:00 cu Minerul Rodna, echipă care a reușit eventul în județul Bistrița Năsăud.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Judecătoria Oradea a hotărât, vineri, să-l condamne pe Peter Dörner, președintele Consiliului de Administrație al societății agricole Frimont Palota, la 10 luni de închisoare, cu suspendare pe un termen de supraveghere de 2 ani, sub acuzația de participație improprie la sustragere sau distrugere de probe ori de înscrisuri.
Citiți principiile noastre de moderare aici!