BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cu radarul pe trei drumuri nationale

Cu radarul pe trei drumuri nationale

la 5 February 2013 09:46
5 February 2013 09:46
<span style="font-size: 13px; line-height: 19px;">Cu scopul de a spori siguranţa rutieră, prin combaterea excesului de viteză. s-au organizat pe trei drumuri naţionale (pe D.N. 1, D.N. 19 şi D.N. 76) acţiuni punctuale cu aparate radar dispuse „în cascadă”.
Scris de erdei - <span style="font-size: 13px; line-height: 19px;">Cu scopul de a spori siguranţa rutieră, prin combaterea excesului de viteză. s-au organizat pe trei drumuri naţionale (pe D.N. 1, D.N. 19 şi D.N. 76) acţiuni punctuale cu aparate radar dispuse „în cascadă”.

Trimite articolul

X

Din totalul sancţiunilor, 452 de sancţiuni au fost date de către rutierişti şoferilor care au depăşit limitele legale de viteză.

Cu viteză

Vineri în jurul orei 11:03, pe D.N.19, şoferul S.V. (38 ani), din judeţul Satu – Mare, a fost prins la Satu Nou (în judeţul nostru) în timp ce conducea o maşină cu viteza de 95 km/h, iar după 25 de minute, şoferul a mai fost prins şi la Diosig în timp ce rula cu maşina având viteza de 77 km /h.

Tot vineri, la prânz, pe D.N. 1, la Oşorhei, a fost depistat şoferul bucureştean L.V. (38 ani) care conducea o maşină cu viteza de 80 km/h, în timp ce vorbea la mobil în modul clasic şi nu era prins cu centura de siguranţă. Imediat apoi, pe D.N. 19, la Diosig, şoferul sătmărean R.I. (37 ani), din Tiream a fost prins cu radarul în timp ce conducea o maşină cu viteza de 102 km/h, înregistrată radar.

Şi în jurul orei 13:52, pe D.N. 1, la Corniţel, şoferul clujean I.P. (64 ani) a fost prins în timp ce efectua o depăşire neregulamentară, prin loc interzis prin indicator rutier şi având viteza de 64 km/h.

Şi sâmbătă, la Duşeşti, un şofer a fost prins rulând cu viteză prea mare. Pe D.N. 76, orădeanul A.C. (38 ani) conducea o maşină deşi avea expirată inspecția tehnică periodică și, în plus rula cu viteza de 75 km/h. Nu după mult timp, acelaşi şofer a fost prins şi la Drăgieşti, în timp ce circula cu viteza de 79 km/h.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
radar ,
viteza
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    FOTO/VIDEO
    Victorie de marcă pentru FC Bihor! Echipa orădeană a câștigat meciul cu Farul și s-a calificat în grupele Cupei României
    FC Bihor a început meciul cu curaj și a obținut două lovituri de colț după o pătrundere impetuoasă a lui Orban (min 2).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Lucrările din Parcul 1 Decembrie, pe ultima sută de metri. Primăria Oradea va aplica penalizări pentru zonele neterminate
    După cum se prezintă situația în teren, lucrările de reabilitare și modernizare a Parcului 1 Decembrie din Oradea nu au mari șanse să fie finalizate integral până în 31 august, ultimul termen acordat după prelungiri succesive.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea nu va mai închiria scenă pentru concerte. Trupa IRIS a inaugurat achiziția făcută cu fonduri prin PNRR
    Primăria Oradea a achiziționat, în cadrul proiectului de reabilitare a Bastionului Crăișorul, finanțat prin PNRR, două echipamente care vor fi folosite la evenimentele organizate în municipiu.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea pune presiune pe constructori pentru lucrările prin PNRR. Firmele care nu respectă termenul limită, bune de plată
    Cu mai puțin de două săptămâni înainte de expirarea termenului limită, primarul Florin Birta a prezentat situația proiectelor finanțate prin PNRR în cadrul conferinței de presă organizate la finalizarea lucrărilor de restaurare și reabilitare a Bastionului Crăișorul din Cetatea Oradea. 2

    Cultură

    GALERIE FOTO
    „Mândra mea, Supermodel”, un eveniment-spectacol în viziunea artistei Angela Szabo
    Evenimentul a fost o fuziune între artă contemporană şi artă populară tradiţională transilvăneană.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cine este femeia norocoasă din Oradea care a dat lovitura vieții la Loto 6/49: „Cu acești bani îmi voi lua viața de la capăt”
    Femeia care a câștigat cel mai mare premiu din istoria Loto 6/49 și-a ridicat, miercuri, 19 august 2026, premiul în valoare de 52.839.623,04 lei. Câștigătoarea, o femeie de 59 de ani din Oradea, spune că banii îi vor oferi șansa de a „își lua viața de la capăt”. 3
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X