Competiţia, organizată de DJST Bihor şi CS Crişul, va reuni la start reprezentativa Landului Renania de Nord Vestfalia (Germania), selecţionata de copii 1998 a României şi echipele CN Mediterani Barcelona, VK Partizan Belgrad şi CS Crişul Oradea. Întrecerile se vor desfăşura în sistem „fiecare cu fiecare”, de-a lungul a cinci reuniuni, programate în cinci etape, care vor avea loc vineri şi sâmbătă, de la orele 11:00 şi 18:00, respectiv duminică de la ora 9:30.
Cupa Masterplast la polo
La Bazinul Acoperit Crişul se va desfăşura în weekend un turneu internaţional pentru copii născuţi în anul 1998, dotat cu Cupa Masterplast.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
România
Premierul a susținut într-un interviu acordat la PRO TV la știrile prezentate de Andreea Esca, în cursul serii zilei de marți, 21 aprilie, că a discutat cu președintele Nicușor Dan și i-a transmis că nu va demisiona.
România
Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), Raed Arafat a fost audiat și a fost pus sub acuzare într-un dosar al Parchetului Militar.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Peste 400 de muniții din al Doilea Război Mondial, distruse în trei explozii controlate de ISU Bihor
Misiunea de distrugere a munițiilor s-a desfășurat în cursul zilei de marți, 21 aprilie, în locul numit „Pășunea Mierlău” din comuna Hidișelu de Sus.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Investiția este susținută prin Planul Național de Redresare și Reziliență și vizează adaptarea infrastructurii hidrotehnice la condițiile actuale de risc și climă.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de marți, 21 aprilie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!