BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cupa Varadinum la volei pe plaja la Strandul Iosia Oradea

Cupa Varadinum la volei pe plaja la Strandul Iosia Oradea

la 29 May 2012 09:57
29 May 2012 09:57
DJST Bihor şi LPS Bihorul (antrenor Rodian Achimescu) organizează la 2-3 iunie turneul de volei pe plajă pentru pentru echipe de sportivi născuţi după 1 ianuarie 2003, legitimaţi şi nelegitimaţi.
Scris de Gavril Nutiu - DJST Bihor şi LPS Bihorul (antrenor Rodian Achimescu) organizează la 2-3 iunie turneul de volei pe plajă pentru pentru echipe de sportivi născuţi după 1 ianuarie 2003, legitimaţi şi nelegitimaţi.

Trimite articolul

X

Competiţia se află la cea de-a doua ediţie şi se va desfăşura la Ştrandul Ioşia Nord, sâmbără de la ora 9, respetiv duminică de la ora 10. Până la ora actuală şi-au anunţat participarea 26 de echipe din Oradea şi din alte oraşe din ţară, dar organizatorii opinează că numărul lor va trece de 30.

Voleiul orădean va fi reprezentat de şapte formaţii de la CSŞ LPS Bihorul, respectiv cinci de la CE „Partenie Cosma”. Se vor disputa calificări, apoi se va alcătui tabloul principal de 24 de echipe. Sistemul de joc este pe timp de 20 de minute, până la o diferenţă de minimum două puncte. Semifinalele şi finalele, programate duminică, se vor disputa în sistem clasic, două seturi din trei. Echipele clasate pe podium vor fi recompensate cu diplome, cupe, medalii, precum şi premii speciale oferite de sponsori. Toate formaţiile prezente vor primi maiouri de joc. Nu se va plăti taxă de participare.

Trimite articolul

X
Taguri:
cupa varadinum ,
oradea ,
strandul iosia ,
volei pe plaja
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Imagini alarmante pe Crișul Repede: sute de pești, inclusiv exemplare de 7 kilograme, găsiți morți în aval de Oradea
    Un nou semnal de alarmă privind starea ecosistemului de pe Crișul Repede a fost tras de localnici și pescari, după ce sute de pești morți au fost observați în ultimele zile în zona Sântandrei – Sântion, în aval de Oradea.

    BIHON Sport local

    Arcașii de la Menumorut Biharia au cucerit trei medalii la Cupa Europei Centrale
    În localitatea croată Novi Marof s-a desfășurat în 20 iunie etapa a III-a Cupei Europei Centrale la tir cu arcul.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CJ Bihor va organiza licitația pentru programul mărul, laptele şi cornul. Trei primării se vor descurca singure
    Consilierii județeni bihoreni au adoptat, în ședința din 25 iunie, hotărârea în baza căreia CJ va organiza licitațiile privind achiziția centralizată pentru implementarea Programului pentru școli al României în perioada 2026-2029. 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Spațiile din vechiul terminal al Aeroportului Oradea se vor putea închiria pentru evenimente. Vezi care sunt tarifele
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat solicitarea transmisă de conducerea Aeroportului Oradea privind închirierea spaţiilor situate în interiorul terminalului vechi al aeroportului, care în prezent este neoperaţional şi nu mai face parte din fluxurile curente de procesare a pasagerilor.

    BIHON Sport local

    Lucrări finalizate la Bazinul Olimpic. La Bazinul acoperit încă se mai lucrează
    Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” a fost redeschis miercuri, 24 iunie, după o perioadă de două săptămâni, în care a fost supus unor lucrări de întreținere și mentenanță. Acestea au fost efectuate conform programării, iar acum au fost finalizate.

    Cultură

    „Regal muzical fără frontiere”, spectacol susţinut de naista Oana Lianu în cadrul programului estival Tipografia de idei
    Programul serii propune o întâlnire între marile melodii ale lumii și sensibilitatea muzicală românească.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X