BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
De la mici delfini la mari poloişti

De la mici delfini la mari poloişti

la 29 August 2010 13:45
29 August 2010 13:45
Circa 30 de copii de vârste diferite nu mai sunt în pericol să se înece, alte câteva zeci urmând să fie iniţiaţi în înot.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Circa 30 de copii de vârste diferite nu mai sunt în pericol să se înece, alte câteva zeci urmând să fie iniţiaţi în înot.

Trimite articolul

X

La baza sportivă Dinamo, care a devenit în ultimii ani o oază de relaxare activă tot mai căutată, poliţistul Marcel Cosma, secondat puternic de doi dintre foştii lui elevi la înot, deveniţi poloişti de marcă în timp (Christian Sandor şi Mihai Sabo) tocmai a finalizat un curs de iniţiere în înot pentru juniori.

Vineri, la “ora festivă” de la curs, cei 30 de copii au arătat, în faţa părinţilor, ce i-au învăţat prietenii lor antrenori: pot înota surprinzător de corect, după primul curs de înot. Antrenorii au asigurat perimetrul din bazinul mare de la Dinamo şi i-au convins uşor pe voinici să demonstreze “spectatorilor” că înoată corect (chiar dacă pe distanţă mică) şi în apa mare de peste trei metri. Miniconcursul organizat de Marcel la final a oferit micilor delfini posibilitatea de a se autodepăşi fiecare prin înot stil kraul, kraul – spate şi fluture şi s-a încheiat cu diploma „Micul delfin” pentru fiecare copil.

Lot de juniori

Marcel Cosma ne-a declarat că împreună cu “ajutoarele sale” şi-ar dori să formeze un lot de juniori care să aducă performanţe în următorii ani în polo-ul românesc. Prin urmare, Cosma cu Sandor şi Sabor încep curând un alt curs, tot la impecabila bază sportivă Dinamo, pentru iniţierea altor zeci de copii în tainele înotului, prin har pe care mulţi profesori şi-ar dori să îl aibă. Părinţii interesaţi ca puştii lor să înveţe înotul prin joacă, cu cei trei antrenori care ştiu uşor să le câştige afecţiunea, pentru ca apoi să scoată din ei chiar şi potenţiali campioni la lotul de juniori, pot să îi contacteze la telefonul fostului titular la Campionatul European Christian Sandor (învăţat şi el la vârsta de 9 ani să înoate de Marcel): 0771.625226.

O.Ş.

Trimite articolul

X
Taguri:
dinamo ,
marcel cosma ,
micul delfin
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Viorel Domocoș: „Putem să ne gândim la calificarea în sferturile Cupei României, de ce nu?”
    Antrenorul secund al FC Bihor, Viorel Domocoș, ne-a transmis primele sale impresii după tragerea la sorți din grupele Cupei României.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Aspiratorul” care curăță Crișul Repede pleacă la Cernavodă. Stradă închisă sâmbătă în Oradea
    Utilajul de dragare folosit în această perioadă pe Crișul Repede va fi transportat la Cernavodă, pentru a fi utilizat în intervențiile desfășurate pe Dunăre în contextul nivelului foarte scăzut al fluviului.

    FC Bihor

    FC Bihor e în grupă cu FCSB, dar nu se va întâlni cu echipa patronată de Gigi Becali
    Tragerea la sorți pentru faza grupelor Cupei României a fost efectuată de Adrian Mutu, Florin Niță și Raul Rusescu, foști componenți ai reprezentativei României. 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    Cultură

    VIDEO
    TIFF Oradea se întoarce! A 9-a ediţie va aduce, în perioada 25-27 septembrie, filme în premieră, invitaţi şi cine-concerte
    Primul film anunţat din program este o comedie neagră în regia lui Tudor Giurgiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noi probleme descoperite pe rețeaua termică din Oradea. Ce străzi rămân fără apă caldă până la finalizarea lucrărilor
    Termoficare Oradea S.A. anunță prelungirea perioadei în care este întreruptă furnizarea agentului termic pentru prepararea apei calde de consum, din cauza lucrărilor de remediere a avariilor identificate la rețeaua termică de transport de pe strada Vasile Alecsandri.

    România

    Amendă pentru șoferii care circulă prea încet. În ce situații se aplică și la cât poate ajunge valoarea sancțiunii
    Șoferii sunt obișnuiți cu sancțiunile pentru depășirea vitezei maxime, însă Codul Rutier prevede amenzi și pentru cei care circulă nejustificat prea încet.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X