BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
De Ziua Copilului, OTL scoate pe trasee flota rulantă de plimbare recreere - tramvaiul de epocă și autobuzul cabrio

De Ziua Copilului, OTL scoate pe trasee flota rulantă de plimbare recreere - tramvaiul de epocă și autobuzul cabrio

De Cristina Ghilea
la 31 May 2020 16:32
4 Comentarii

De Ziua Copilului, OTL scoate pe trasee flota rulantă de plimbare recreere - tramvaiul de epocă și autobuzul cabrio

31 May 2020 16:32
Accesul este coniționat de purtarea măștii de protecție, avertizează conducerea OTL SA.
Scris de Cristina Ghilea - Accesul este coniționat de purtarea măștii de protecție, avertizează conducerea OTL SA.

Trimite articolul

X

Pentru a aduce bucurie copiilor de Ziua Internaţionalã a lor, OTL S.A. va efectua Luni, 1 Iunie 2020, curse cu mijloacele de transport turistice.

Tramvaiul de Epocă va efectua o cursă cu plecare la ora 10:00 din staţia cap linie Nufărul, pe urmãtorul traseu: str. Nufărului (staţie cap linie) – str. Dimitrie Cantemir – Piaţa Cetăţii – Casa de Cultură – Piaţa Unirii – str. Primăriei – Calea Aradului – str. Aviatorilor – str. Lipovei (staţie cap linie Ioşia) şi retur pe acelaşi traseu. Tramvaiul va opri în staţiile existente pe traseu.

Biletele se pot procura de la Autogara OTL Nufărul cu maxim 15 minute înainte de plecarea în cursă. Preţul unui bilet pentru o călătorie este 4,00 lei pentru copii şi 8,00 lei pentru adulţi.

Autobuzul turistic Cabrio va face opt curse, cu condiția ca vremea să permită, cu plecări din staţia Piaţa Unirii/Episcopia Greco-Catolică la orele: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 şi 17:00.

Traseul curselor este următorul: Piaţa Unirii (staţie cap linie Piaţa Unirii/Episcopia Greco-Catolicã)-Avram Iancu-Sucevei-Mihai Viteazul (staţie Sinagoga Ortodoxă)-Piaţa 1 Decembrie-Piaţa Emanuil Gojdu (staţie Centrul Civic/Cec) – General Magheru – Republicii (staţie Magazinul Crişul) – Muzeului – Şirul Canonicilor (staţie Şirul Canonicilor) – Berzei – Piaţa Bucureşti (staţie Gara Centrală) – Muzeului – Roman Ciorogariu (staţie Episcopia Ortodoxă) – Parcul Traian (staţie Parcul Traian) – Andrei Şaguna – Aurel Lazăr – Piaţa Ferdinand (staţie Piaţa Ferdinand) – Primăriei (staţie Universitatea Partium) – b-dul Decebal (staţii Autogara Decebal şi Grădina Zoologică) – Calea Matei Basarab – Sucevei – Mihai Viteazul – Parc 1 Decembrie (staţie Parc) – Independenţei – Piaţa Unirii (staţie cap linie Piaţa Unirii/Episcopia Greco-Catolică).

Biletele se vor putea achiziţiona de la conducătorul auto. Preţul unui bilet pentru o călătorie este 5,00 lei pentru copii şi 10,00 lei pentru adulţi. Atât în tramvaiul de epocă, cât şi în autobuzul turistic cabrio se va permite îmbarcarea călătorilor numai dacă vor exista locuri disponibile, cu respectarea tuturor măsurilor obligatorii şi necesare pentru prevenirea răspândirii infecţiei cu virusul COVID-19.

Nu se va permite accesul fără mască în mijloacele de transport turistice, avertizează OTL SA.

Trimite articolul

X
Taguri:
1 iunie ,
autobuz turistic ,
oradea ,
tramvai de epoca
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonimul says:
    June 1, 2020 at 2:50 pm

    Frumos gestul primariei si a OLT de a sarbatorii cum se cuvine Ziua Copilului. Vreau sa va spun ca-n copilaria si adolescenta mea am calatorit zi de zi cu “tramvaiul de epoca” care era asemanator cu acesta, insa este pacat ca cele care au circulat pe vechiul traseu 3-4 nu le-am mai vazut scoase din depou, daca or mai exista. Era vestitul traseu de la Fabrica de Bere (demolata din pacate, putea fi nu excelent muzeu) pana la capat in noul cartier Rogerius care se ridica la vremea respectiva, cam in zona unde astazi este un magazin “Profi”.

    Reply
    • Tautu says:
      June 1, 2020 at 7:26 pm

      Ulterior acolo intorcea tramvaiul 5, care circula pana in Nufarul, trecand peste podul Decebal. Dar daca nu le incurc, tramvaiul 3 intorcea la teatru

      Reply
      • Anoinmul says:
        June 1, 2020 at 9:59 pm

        Nu intorcea la teatru, avea statie sau isi astepta perechea din sens opus (pe vremea cand exista o singura linie).

        Reply
  2. oradean says:
    June 1, 2020 at 6:55 pm

    doar de ziua copilului?
    Pai, daca nu e profitabil zilnic, dar macar in fiecare weekend sa fie!
    Cred ca ar fi doritori destui din Oradea, chiar si vizitatori ai orasului ar dorii.

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”
    Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de caniculă în Bihor. Meteorologii avertizează asupra unui disconfort termic accentuat
    Duminică, 16 august, șase județe din vestul și nord-vestul României se vor afla sub Cod galben, din cauza temperaturilor ridicate și a disconfortului termic accentuat, potrivit unei avertizări transmise sâmbătă de ANM.

    FC Bihor

    FOTO
    Blestemul minutului 83. FC Bihor a terminat la egalitate meciul cu ASA Târgu Mureș și rămâne fără victorie în actuala ediție
    Echipa gazdă nu s-a putut baza în acest meci pe aportul a patru jucători de bază: Dragoș Tescan, Paul Antoche și Peter Gal Andrezly. Repriza întâi a fost săracă în faze de poartă.

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bărbat din Valea lui Mihai, condamnat la 8 ani de închisoare pentru că și-ar fi violat nepoata de 13 ani
    Un bărbat din orașul Valea lui Mihai a fost condamnat la 8 ani de închisoare pentru viol, fiind acuzat că, timp de mai bine de un an, și-a obligat nepoata în vârstă de 13 ani să întrețină cu el relații sexuale orale. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    O nouă fabrică de 4 milioane de euro va fi construită la Salonta. Investiția va crea 100 de locuri de muncă
    O nouă fabrică va fi construită în zona industrială din Salonta, pe strada Iosif Vulcan, momentul fiind marcat printr-o festivitate de punere a pietrei de temelie pentru noua unitate de producție a companiei Corex România. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Minor prins cu „cristal”, într-un magazin din Oradea. A fost condamnat alături de 3 bihoreni, pentru trafic de droguri
    Tribunalul Bihor a pronunțat sentința în cazul a patru bihoreni, printre care și un minor, acuzați de trafic de droguri de risc și mare risc, tentativă la această infracțiune, dar și de deținere de substanțe interzise pentru propriul consum.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X