BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Declaraţia 088, „aceeaşi Mărie cu altă pălărie”

Declaraţia 088, „aceeaşi Mărie cu altă pălărie”

la 3 February 2017 01:52
3 February 2017 01:52
Multe speranţe şi-au pus agenţii economici în eliminarea formularului 088 pentru înregistrarea firmelor în scopuri de TVA, promisiune făcută de noul Guvern. Aşteptările au fost însă în zadar.
Scris de Demian - Multe speranţe şi-au pus agenţii economici în eliminarea formularului 088 pentru înregistrarea firmelor în scopuri de TVA, promisiune făcută de noul Guvern. Aşteptările au fost însă în zadar.

Trimite articolul

X

Formularul 088 nu a fost eliminat, doar sintagma de „formular 088”, noul ordin fiind cel vechi, a observat consultantul fiscal Cornel Grama, pentru HotNews.ro.

„Restul e cuvânt cu cuvânt textul acestuia. La virgulă! Aceeaşi netransparenţă la criteriile de evaluare, în funcţie de care eşti încadrat la risc scăzut, mediu sau ridicat. Ca exemplu de subiectivism: exact ca în textul vechi, e cazul când ai risc mediu (nu se ştie de ce, că nu e prevăzut niciunde în procedură, ca până acum) şi trebuie să te duci la ANAF în baza invitaţiei, să duci iar documente solicitate (nu se zice care, probabil cele pe care le vor muşchii lor)”, mai adaugă Cornel Grama.

Trimite articolul

X
Taguri:
Declaraţia 088 ,
finante ,
firme
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Braț de mari dimensiuni al unui copac din Parcul Libertății, prăbușit peste două mașini. Incidentul, în ziua în care Birta chema orădenii la plimbare
    O creangă uriașă s-a prăbușit peste două mașini în Parcul Libertății din Oradea, fără victime, la scurt timp după modernizarea zonei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Extindere importantă în industria auto: fabrica IWIS își mărește capacitatea de producție
    CTP a finalizat extinderea unei unități de producție din cadrul CTPark Oradea City, unde va fi compania Iwis, proiect în cadrul căreia au fost adăugați 4.000 de metri pătrați în spațiul existent.

    Economic

    Marketing fără consimțământ și date inexacte: un operator online de jocuri de noroc, amendat cu 35.000 de euro
    Un operator de gambling a fost amendat pentru SMS-uri nesolicitate și date inexacte.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    Moțiunea de cenzură împotriva guvernului Bolojan a fost depusă la Parlament. De câti parlamentari a fost semnată
    Moțiunea de cenzură inițiată de grupurile parlamentare PSD, AUR și PACE - Întâi România a fost depusă marți la Parlament. 7

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Motocicletele SMURD din Bihor, intervenții la secundă: peste 270 de misiuni și vieți salvate înaintea ambulanței
    Evenimentul în care s-a prezentat bilanțul activității serviciului moto, precum și importanța acestuia s-a desfășurat în dimineața zilei de marți, 28 aprilie, în cadrul Pieței 100.

    România

    Piața românească a berii, la un minim istoric în 2025, pe fondul creșterii galopante a accizelor
    Piața berii din România a scăzut cu 4% în 2025, la un minim istoric, respectiv 14,4 milioane de hectolitri, cel mai mic nivel din ultimii 20 de ani, pe fondul creșterii accizei la bere cu 26,2% în ultimele 15 luni, a anunțat, luni, directorul general al Asociației Berarii României, Constantin Bratu. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X