BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Descălecare liberală în Bihor

Descălecare liberală în Bihor

la 3 April 2015 09:47
3 April 2015 09:47
Co-preşedinţii Partidului Naţional Liberal, Alina Gorghiu şi Vasile Blaga se întâlnesc, în aceste zile, cu membrii şi simpatizanţii formaţiunii din mai multe judeţe din Nord-Vestul ţării printre care şi Bihorul.
Scris de erdei - Co-preşedinţii Partidului Naţional Liberal, Alina Gorghiu şi Vasile Blaga se întâlnesc, în aceste zile, cu membrii şi simpatizanţii formaţiunii din mai multe judeţe din Nord-Vestul ţării printre care şi Bihorul.

Trimite articolul

X

Primul contact cu liberalii bihoreni va avea loc vineri, la Suplacu de Barcău, de la ora 14:00 respectiv la Marghita, de la ora 14:45. Cei doi co-preşedinţi sunt aşteptaţi de la ora 17:00 la Oradea, pentru a participa la întâlnirea cu Liga primarilor oraşelor municipii reşedinţă de judeţ care va avea loc la Hotelul Hilton.

Sâmbătă, de la 9:30, liderii PNL vor adresa salutul lor participanţilor la Conferinţa „Prevenţia în sănătate, o prioritate naţională”, care se va desfăşura, sub egida Organizaţiei Femeilor Liberale, în Sala Mare a Primăriei Oradea.

Tot sâmbătă, de la ora 11.00, în Sala Filarmonicii de Stat din Oradea, conducerea centrală a PNL se va întâlni cu activul de partid din Bihor.

Ar prelua puterea

Liderii judeţeni ai PNL, Gavrilă Ghilea şi Cornel Popa, apreciază ca Bihorul stă bine în ceea ce priveşte fuziunea PDL – PNL, mai ales după alegerea comitetelor executive. „Acestea sunt foarte importante, coordonează toată activitatea partidului. În Bihor s-a ieşit din tendinţa de a se lucra pe două fronturi”, susţine Ghilea.

Acesta susţine că, la nivel naţional „se lucrează la o majoritate pentru preluarea puterii”. „Este foarte important, chiar dacă mai e un an şi jumătate până la alegeri. E clar că asta îşi doreşte electoratul, reiese din votul de anul trecut”, crede acesta.

Pentru susţinerea necesară, PNL a acceptat să reprimească în rândurile sale dezertorii dinainte de alegeri, în ciuda vehemenţei cu care anunţau că nu-i vor accepta înapoi în partid.

Trimite articolul

X
Taguri:
Alina Gorghiu ,
bihor ,
PNL ,
vasile blaga
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lumea prin ochii lui Dragoș: expoziție de pictură cu fragmente de emoție și imaginație la Filarmonica de Stat
    Filarmonica de Stat Oradea va găzdui joi, 23 aprilie, de la ora 17:30, în cadrul „Varadinum Indoor Gallery Foto Club” vernisajul expoziției de pictură „Fragmente de lume”.

    Economic

    AJOFM Bihor: cerere mare pentru muncitori necalificați și personal în servicii
    Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Bihor a publicat la data de 22 aprilie 2026 o ofertă de 776 locuri de muncă vacante la nivelul județului, dintre care 426 în Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident în Băile 1 Mai. Trei persoane au fost transportate la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie, în jurul orei 12:30 pe Drumul Comunal 59 la intrarea în Băile 1 Mai.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Pensiile din luna mai ajung mai târziu pentru o parte dintre beneficiari. Care este motivul
    Deși fondurile sunt disponibile integral, o parte dintre pensionari vor primi banii mai târziu decât în mod normal.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O nouă stradă din Oradea intră în șantier. Asfalt în fața caselor și sistem nou de canalizare
    Municipiul Oradea anunță demararea lucrărilor de modernizare a străzii Nicolae Beldiceanu – tronsonul nemodernizat, o investiție care vizează îmbunătățirea infrastructurii rutiere și creșterea confortului pentru locuitorii din zonă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Razie de amploare pe DN 1, în Bihor. Depășirile neregulamentare, filmate din dronă, au lăsat doi șoferi fără permis
    Marți, 21 aprilie, în intervalul orar 11:00 – 15:00, polițiștii bihoreni cu sprijinul specialiștilor din cadrul Registrului Auto Român, au desfășurat o amplă acțiune pe D.N.1, drum care tranzitează județul Bihor, pe care se înregistrează valori ridicate de trafic, inclusiv vehicule de mare tonaj, pietoni și bicicliști, fapt ce crește semnificativ riscul rutier.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X