BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Dilemă la FC Bihor

Dilemă la FC Bihor

la 10 August 2009 06:32
10 August 2009 06:32
O delegaţie formată de primarul Ilie Bolojan, preşedintele Clubului Sportiv Municipal (CSM) Oradea - Florin Birta şi doi reprezentanţi ai fotbaliştilor de la FC Bihor s-au întâlnit săptămâna trecută cu preşedintele Consiliului Judeţean Bihor - Radu Ţîrle, pentru a afla punctul de vedere al instituţiei co-finanţatoare a clubului.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - O delegaţie formată de primarul Ilie Bolojan, preşedintele Clubului Sportiv Municipal (CSM) Oradea - Florin Birta şi doi reprezentanţi ai fotbaliştilor de la FC Bihor s-au întâlnit săptămâna trecută cu preşedintele Consiliului Judeţean Bihor - Radu Ţîrle, pentru a afla punctul de vedere al instituţiei co-finanţatoare a clubului.

Trimite articolul

X

Concluzia întâlnirii nu a fost una îmbucurătoare pentru fanii FC Bihor întruct  cei doi finanţatori ai FC Bihor, CL Oradea şi CJ Bihor vor putea da clubului cinci miliarde de lei vechi, adică un sfert din suma necesară pentru susţinerea turului din campionat, în liga a doua.

Astfel, dacă nu va apărea o soluţie de ultim moment sau un sponsor de anvergură, există posibilitatea ca FC Bihor să fie înscrisă în liga a treia, pentru a face faţă cheltuielilor. La aceiaşi întâlnire, reprezentanţii fotbaliştilor au refuzat în continuare să accepte diminuarea salariilor sub motivul că oricum au contracte mici. Aceasta în condiţiile în care primarul Bolojan ne-a dezvăluit săptămâna trecută că media salariilor la jucătorii FC Bihor este de o mie de euro.

Termen la demisie

Reamintim că preşedintele FC Bihor, Gheorghe Alexandrescu, a atenţionat că dacă până luni finanţatorii FC Bihor nu vor putea veni cu un plan de redresare, este foarte posibil să demisioneze. Mai cu seamă că FC Bihor mai are încă douăzeci de miliarde de lei vechi datorii la stat acumulate în ultimii cinci ani.

 

Cristian Horgoş

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
Bolojan ,
clubului ,
doi ,
fotbalistilor ,
oradea ,
pentru ,
presedintele ,
primarul ,
saptamana
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mihai Sorin Dringo va concura luni în seriile probei de 400 metri la Campionatul European de atletism
    La Birmingham (Marea Britanie) se va desfășura, în perioada 10-16 august, ediția 2026 a Campionatului European de atletism în aer liber pentru seniori.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Nu scăpăm! ANM a emis un nou Cod galben de caniculă pentru județul Bihor
    Potrivit meteorologilor, vor fi caniculă şi temperaturi deosebit de ridicate, luni în vestul ţării, marţi în vest, nord-vest, în sud şi pe arii restrânse în rest, iar miercuri, local în sud-sud-vest.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Noul Audi Q9. Un nou standard în segmentul SUV premium
    Audi extinde gama SUV prin lansarea noului Audi Q9, cel mai mare model din portofoliul mărcii.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pervers la Silvaș. Un bărbat care se masturba în văzul celor veniți la locul de scăldat din Oradea, amendat de instanță
    Judecătoria Oradea a pronunțat în această săptămână sentința în cazul unui bărbat de 63 de ani, acuzat de ultraj contra bunelor moravuri, după ce s-a masturbat în apropierea zonei de agrement Silvaș, în văzul celor veniți la cunoscutul loc de scăldat și picnic din municipiu.

    Cultură

    13 concerte în spaţii neconvenţioanle, în cadrul programul estival INITIO 2026
    Stagiunea estivală scoate muzica din sala de concerte și transformă orașul într-o scenă a întâlnirilor.

    Ştiri sportive

    Reprezentativa de polo a României debutează luni la Campionatul European de polo U20 de ani
    La Varna (Bulgaria) se va desfășura în perioada 10-16 august Campionatul European de polo U20 de ani.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X