BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Direcția de Asistență Socială Oradea asigură cazare și sprijin pentru persoanele fără adăpost în sezonul rece

Direcția de Asistență Socială Oradea asigură cazare și sprijin pentru persoanele fără adăpost în sezonul rece

De Mădălina Cristea
la 14 February 2025 11:13

Direcția de Asistență Socială Oradea asigură cazare și sprijin pentru persoanele fără adăpost în sezonul rece

Foto: Direcția de Asistență Socială Oradea
14 February 2025 11:13
Direcția de Asistență Socială Oradea atrage atenția comunității asupra temperaturilor scăzute prognozate în zilele următoare și încurajează cetățenii să sprijine persoanele fără adăpost.
Scris de Mădălina Cristea - Direcția de Asistență Socială Oradea atrage atenția comunității asupra temperaturilor scăzute prognozate în zilele următoare și încurajează cetățenii să sprijine persoanele fără adăpost.

Trimite articolul

X

Orădenii pot semnala prezența acestora în locuri expuse frigului, apelând Dispeceratul Poliției Locale la numărul 0259-969, între orele 10:00 – 22:00, unde un echipaj specializat se va deplasa pentru intervenție. De asemenea, Adăpostul de Noapte poate fi contactat nonstop la numărul de telefon 0359/466666.

Adăpostul de Noapte este situat pe strada Johannes Gutenberg, numărul 8 și are o capacitate de cazare de 71 de locuri, care, la nevoie, pot fi suplimentate. Direcția de Asistență Socială Oradea oferă cazare în cele două corpuri de clădire și cele nouă containere din incinta adăpostului, dotate cu dușuri cu apă caldă şi grupuri sanitare, atât pentru femei cât şi pentru bărbaţi. Persoanele cazate primesc, la nevoie, haine, un ceai cald și, nu în ultimul rând, sprijin pentru depășirea acestei perioade dificile din viaţa lor.

„În Centrul Comunitar Gutenberg, situat la aceeași adresă, respectiv strada Johannes Gutenberg, numărul 8, peste zi, oamenii străzii beneficiază de consiliere psihologică, suport în găsirea unui loc de muncă, sprijin pentru obținerea actelor de identitate și stare civilă, se pot bucura de vizionarea de programe TV și alte activități desfășurate în cadrul centrului”, au declarat reprezentanții Direcției de Asistență Socială Oradea.

Trimite articolul

X
Taguri:
cazare ,
directia de asistenta sociala ,
oradea ,
persoane fără adăpost
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Viorel Domocoș: „Putem să ne gândim la calificarea în sferturile Cupei României, de ce nu?”
    Antrenorul secund al FC Bihor, Viorel Domocoș, ne-a transmis primele sale impresii după tragerea la sorți din grupele Cupei României.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Aspiratorul” care curăță Crișul Repede pleacă la Cernavodă. Stradă închisă sâmbătă în Oradea
    Utilajul de dragare folosit în această perioadă pe Crișul Repede va fi transportat la Cernavodă, pentru a fi utilizat în intervențiile desfășurate pe Dunăre în contextul nivelului foarte scăzut al fluviului.

    FC Bihor

    FC Bihor e în grupă cu FCSB, dar nu se va întâlni cu echipa patronată de Gigi Becali
    Tragerea la sorți pentru faza grupelor Cupei României a fost efectuată de Adrian Mutu, Florin Niță și Raul Rusescu, foști componenți ai reprezentativei României. 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    Cultură

    VIDEO
    TIFF Oradea se întoarce! A 9-a ediţie va aduce, în perioada 25-27 septembrie, filme în premieră, invitaţi şi cine-concerte
    Primul film anunţat din program este o comedie neagră în regia lui Tudor Giurgiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noi probleme descoperite pe rețeaua termică din Oradea. Ce străzi rămân fără apă caldă până la finalizarea lucrărilor
    Termoficare Oradea S.A. anunță prelungirea perioadei în care este întreruptă furnizarea agentului termic pentru prepararea apei calde de consum, din cauza lucrărilor de remediere a avariilor identificate la rețeaua termică de transport de pe strada Vasile Alecsandri.

    România

    Amendă pentru șoferii care circulă prea încet. În ce situații se aplică și la cât poate ajunge valoarea sancțiunii
    Șoferii sunt obișnuiți cu sancțiunile pentru depășirea vitezei maxime, însă Codul Rutier prevede amenzi și pentru cei care circulă nejustificat prea încet.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X