BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Directoarea adjunctă a Liceului Nicolae Jiga din Tinca a decedat suspect

Directoarea adjunctă a Liceului Nicolae Jiga din Tinca a decedat suspect

la 9 October 2018 15:25 Reactualizat la: 9 October 2018 19:17
9 October 2018 15:25 Reactualizat la: 9 October 2018 19:17
Marți, 09 octombrie, directoarea adjunctă a Liceului Nicolae Jiga din Tinca a decedat la Spitalul Clinic Municipal „Dr. Gavril Curteanu”, fără a se cunoaște cauzele.
Scris de farcas - Marți, 09 octombrie, directoarea adjunctă a Liceului Nicolae Jiga din Tinca a decedat la Spitalul Clinic Municipal „Dr. Gavril Curteanu”, fără a se cunoaște cauzele.

Trimite articolul

X

Polițiștii fac cercetări în acest caz de moarte suspectă pentru a stabili împrejurările care au dus la decesul învăţătoarei, Alina Ştiube, în vârstă de 49 de ani, precum și cauzele morții.

Inițial s-a bănuit că directoarea și soțul ei au suferit o toxinfecție alimentară după ce au mâncat o conserva de ton. Vineri au mers la spital, dar femeia și-a cerut apoi externarea, spre deosebire de soțul ei care a rămas în spital.

Se pare însă ca e vorba de o intoxicație cu o substanță chimică (insecticid) care se folosește în spații deschise, la diverse culturi. Soțul directoarei este administrator la baza de cereale din zonă și ar fi manipulat fără sa aibă voie această substanță. La fața locului s-au deplasat nu doar echipaje sanitare, ci și inspectori de la Garda de Mediu. „S-a folosit în mod neautorizat o substanță deosebit de periculoasă, cu care nu oricine se poate «juca». Aviz amatorilor! Din păcate, a murit un om”, a transmis șeful Gărzii de Mediu Bihor, Mihai Togor, precizând că există o anchetă în curs de desfășurare.

„Cu referire la pacienta Ș.A., decedată în cursul zilei de astăzi, 09.10.2018, în unitatea ATI, transferată de la Secția de Boli Infecțioase din cadrul Spitalului Clinic Municipal Dr. Gavril Curteanu Oradea, comunicăm faptul că în acest moment nu pot fi individualizate, din punct de vedere medical, circumstanțele concrete și cauzele decesului pacientei. Urmează ca, de îndată ce va fi finalizat raportul de autopsie să revenim cu informațiile de interes public pe care le deținem în legatură cu situația dată”, transmit reprezentanții Spitalului Municipal Dr. Gavril Curteanu.

Trimite articolul

X
Taguri:
Alina Stiube ,
învăţătoare ,
liceul nicolae jiga ,
moarte suspecta ,
tinca
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Intervenție de urgență a salvamontiștilor bihoreni în Remeți. Turist din Ungaria, rănit grav în urma unui accident de ATV
    Un turist din Ungaria a fost implicat într-un accident de ATV produs între localitățile Remeți și barajul Drăgan, intervenția fiind gestionată de echipele S.J. Salvamont-Salvapeo Bihor, din cadrul Consiliului Județean Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sentință în cazul unui orădean de 75 de ani, care a trecut pe roșu și a ucis un pieton pe Șoseaua Borșului
    Un an și 6 luni de închisoare, cu suspendare – este pedeapsa pe care a primit-o în primă instanță, un bărbat de 75 de ani, din Oradea, acuzat de producerea unui grav accident de circulație în care și-a pierdut viața un pieton de 69 de ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lufthansa reduce masiv zborurile dintre Munchen și mai multe aeroporturi din România. Care este situația pe Aeroportul Oradea
    Compania aeriană germană Lufthansa a anunțat joi, 16 aprilie, o schimbare rapidă a planurilor sale operaționale, care afectează inclusiv câteva dintre zborurile ce leagă Munchen de aeroporturi din România.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Oradea intră în era Tram-tren: a fost semnat contractul pentru rețeaua metropolitană modernă
    Miercuri, 15 aprilie 2026, a fost semnat contractul de finanțare din fonduri europene pentru proiectul Tram-tren, cea mai mare investiție derulată până acum de Consiliul Județean Bihor. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Elev prins cu droguri într-un liceu din Oradea. Le-a dat și altor colegi un „joint” și substanțe psihoactive
    Un tânăr din Oradea a fost condamnat de Tribunalul Bihor la un an și 10 luni de internare într-un centru educativ după ce a fost prins de două ori cu droguri în școală. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incendiu la un bloc de pe strada Aluminei: o persoană și o pisică au fost evacuate
    În după-amiaza de joi,16 aprilie, pompierii militari orădeni au acționat pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un bloc de locuințe cu patru etaje, situat pe strada Aluminei, din municipiu.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X