BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Două femei au fost spulberate de o mașină pe marginea unui drum din Aștileu

Două femei au fost spulberate de o mașină pe marginea unui drum din Aștileu

De Vlad Chelaru și Alexandra Szabo
la 23 October 2024 12:59 Reactualizat la: 23 October 2024 13:10
1 Comentarii

Două femei au fost spulberate de o mașină pe marginea unui drum din Aștileu

foto: ilustrativ
23 October 2024 12:59 Reactualizat la: 23 October 2024 13:10
Accidentul s-a produs marți, 22 octombrie, în jurul ore 23:00, pe DJ 764, în localitatea Aștileu.
Scris de Vlad Chelaru și Alexandra Szabo - Accidentul s-a produs marți, 22 octombrie, în jurul ore 23:00, pe DJ 764, în localitatea Aștileu.

Trimite articolul

X

Polițiștii rutieri s-au deplasat rapid la fața locului alături de echipajele medicale.

„Din primele cercetări, s-a constatat că, un tânăr de 18 ani, din comuna Măgești, în timp ce conducea un autoturism înspre localitatea Călățea, în condiții ce urmează a fi stabilite din cercetări, ar fi acroșat doi pietoni, care s-ar fi aflat pe partea carosabilă. În urma impactului, unul dintre pietoni ar fi fost proiectat peste parapetul metalic, în afara părții carosabile, într-un șanț”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor, comisar-șef Alina Făcurța.

În urma evenimentului rutier, cei doi pietoni, respectiv o femeie de 43 de ani și o alta de 48 de ani, ambele din Aștileu, au suferit leziuni, pentru îngrijirea cărora au fost transportați la spital.

Potrivit șefului UPU/SMURD Bihor, dr. Hadrian Borcea, una dintre victime, cea care a fost aruncată la o distanță mai mare, este în stare mai gravă, având multiple fracturi la nivelul feței și la nivelul membrelor superioare, iar cealaltă femeie a fost internată la spital având traumatisme la nivelul toracelui și la nivelul membrelor superioare.

Cercetările sunt continuate de polițiștii rutieri din Aleșd, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Aleșd, pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor producerii accidentului rutier.

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
astileu ,
luati pe sus ,
masina ,
pietoni
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. garcea says:
    October 23, 2024 at 3:58 pm

    Circulatia pietonilor pe carosabil se face exclusiv pe partea stanga,cat mai pe marginea drumului,in lipsa trotuarelor si purtand vesta reflectorizanta !

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Start în sezonul moto 2026: sute de motocicliști, demonstrații și paradă pe străzile din Oradea
    Motocicliști din mai multe cluburi din țară au turat motoarele la debutul sezonului, în Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Modernizare de aproape 10 milioane de lei în Dobrești: asfalt, podețe și drumuri refăcute în mai multe sate
    În comuna Dobrești se implementează un proiect de modernizare a infrastructurii rutiere, care vizează mai multe străzi din satele Dobrești și Luncasprie, pe o lungime totală de 6,6 km.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Moșteniri fără urmași: cum a ajuns Oradea să „moștenească” apartamente de peste 1,5 milioane de euro
    A fost o perioadă, destul de lungă și agitată, la începutul anilor 90, în care imobile și terenuri care au aparținut unor persoane decedate și fără urmași au intrat în posesia unor așa-ziși moștenitori, pe baza unor documente falsificate.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Târgul producătorilor bihoreni revine săptămânal în Oradea. Unde și când au loc piețele volante
    Târgurile dedicate producătorilor bihoreni continuă să se desfășoare săptămânal în Oradea, sub denumirea „Târgul produselor și gusturilor bihorene”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Alin Panaite aduce „Photomania 2026” la Oradea, un atelier gratuit de fotografie
    Ediţia a VII-a a „Photomania 2026” ajunge la Oradea. Este vorba de un workshop gratuit de fotografie, susţinut de fotograful Alin Panaite marţi, 12 mai, de la ora 17:30, la Hotel Ramada, cu live shooting, testare de echipamente şi premii.

    BIHON Sport local

    Singura echipă bihoreană care nu a pierdut niciun punct
    AS CF Vulturii Tineri Săcueni este echipa bihoreană de seniori care nu a pierdut niciun punct în actualul sezon, în cele 22 de meciuri oficiale disputate în campionatul din Liga 5, Seria 1.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X