BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Echipa comunei Oșorhei a câștigat ediţia a V-a a FESTIVALULUI-CONCURS „D’ALE PORCULUI”

Echipa comunei Oșorhei a câștigat ediţia a V-a a FESTIVALULUI-CONCURS „D’ALE PORCULUI”

la 24 November 2018 19:55 Reactualizat la: 24 November 2018 22:02
24 November 2018 19:55 Reactualizat la: 24 November 2018 22:02
Marele Trofeu al Ediţiei a V-a a FESTIVALULUI-CONCURS „D’ALE PORCULUI” a fost câştigat de comuna Oşorhei.
Scris de Demian - Marele Trofeu al Ediţiei a V-a a FESTIVALULUI-CONCURS „D’ALE PORCULUI” a fost câştigat de comuna Oşorhei.

Trimite articolul

X

Echipa condusă de viceprimarul Ioan Gligor a fost urmată, la mică distanţă, de echipa comunei Pomezeu, condusă de primarul Ioan Şora, şi de echipa „Sepsi Zoltan”, reprezentând localitatea maghiară Körösnagyharsány.

Juriul a premiat, separat, cei mai buni cârnaţi şi caltaboşi, cel mai bun toroş şi produs special şi cea mai bună pălincă. Cei mai buni cârnaţi au fost făcuţi de echipa Pomezeu; în caltaboşi a excelat echipa Körösnagyharsány; cel mai bun toroş a fost făcut de echipa Oşorhei; la cel mai bun produs local s-a impus echipa Valea lui Mihai. Şi, pentru că totul a început cu o degustare de pălincă, cea mai bună a fost cea a echipei Căuaş (judeţul satu Mare).

În final, la start s-au aliniat 17 echipe: 14 au reprezentat comune sau localităţi din judeţul Bihor (Oşorhei, Boianu Mare, Sânmartin, Pomezeu, Nojorid, Girişu de Criş, Valea lui Mihai, Alparea, Dobreşti, Căbeşti, Borş, Vadu Crişului, Mădăras şi Diosig), două au reprezentat Ungaria (Bedő şi Körösnagyharsány), iar una a reprezentat judeţul Satu Mare (comuna Căuaş).

[related-post post_id=”2152025″]

Trimite articolul

X
Taguri:
castigatori ,
Festivalul D ale Porcului 2018 ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 18.07.2026 - 24.07.2026 - PL Alesd + PL Sacueni + PL Salonta + PL Stei + PL Marghita + PL Rural + PL Oradea

    România

    DIICOT, cea șugubeață: „Scuze că nu am anunțat înainte!”, mesajul interpretat ca o ironie după scandalul din Bihor
    Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) a publicat miercuri, 15 iulie, pe pagina oficială de Facebook un mesaj despre o amplă acțiune desfășurată într-un dosar de fraudă cu pensii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de solidaritate pentru Oradea Pride: peste 130 de organizații internaționale cer autorităților să aprobe marșul
    Peste 120 de organizații ale societății civile din 30 de țări și-au exprimat solidaritatea cu organizatorii Oradea PRIDE și solicită autorităților locale să respecte dreptul la liberă întrunire și să permită desfășurarea în siguranță a Marșului Oradea PRIDE, care ar urma să aibă loc pe 25 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    România

    Mai puțină toleranță pentru poluatori: noua lege aduce pedepse de până la 20 de ani de închisoare
    Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a pus în transparență decizională proiectul de lege care înăsprește semnificativ regimul sancționator pentru infracțiunile de mediu, prin transpunerea în legislația națională a Directivei (UE) 2024/1203 privind criminalitatea de mediu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Demisie șoc. Purtătoarea de cuvânt a Spitalului Județean Bihor, Lisa Crăiuț, și-a anunțat plecarea din funcție
    1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune stăpânire pe județul Bihor. ANM a emis Cod galben iar temperaturile vor ajunge până la 37 de grade
    Meteorologii au emis un Cod galben de caniculă, valabil joi și vineri în patru județe din Banat și Crișana, precum și o informare de vreme călduroasă, care vizează întreaga țară până sâmbătă seara.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X