Acesta este condus pe ultimul drum de sute de orădeni. Slujba de înmormântare a început de la ora 14 la Capela Orășenească.
Printre foștii mari jucători prezenți se numara Ladislau Boloni, Adrian Bumbescu, Miodrag Belodedici, Gabi Balint, Marius Lăcătuș, Tudorel Stoica, Anghel Iordănescu Dumitru Stangaciu sau George Ogararu. FRF este reprezentată de președintele Razvan Burleanu, secretarul general Gabriel Bodescu si Mihai Stoichiță. Clubul FCSB este reprezentat de președintele Mihai Stoica.
A fost prezent și fostul mare handbalist Cristian Gatu, președintele Consiliului Județean, Mircea Mălan, conducerea UDMR, foștii primari Petru Filip și Mihai Groza, precum și vicepreședintele ANS, Cristian Tabără.
Trimite articolul
XCe urata e strada aia cu atatia copaci…
Trebuie rasi urgent, si largita la (macar) patru benzi, ca nu incap nici cortegiile funerare si se strica toata frumusetea de fluiditate a traficului!
O morit un ZEU! Si io mam dus. Fara mine nu se putea.
s-a intors lumea cu susu n jos. e ce mai mare tragedie din istoria omenirii, cel mai trist moment trait de presa vreodata, avea doar 88 de ani.
-
iti inteleg frustrarea ,la ce om esti probabil cand o sa pleci nu o sa-ti duca nimeni dorul…
A venit si macelarul Lacatus, cel care a distrus cariere de jucatori si vieti de oameni.
Nea Stoichita era daramat. Nu stiu cum o va scoate la capat. Viata nu va mai fi niciodata la fel.
Noroc ca Birta s-a sinchisit sa apara si el la final, e nervos Birta ca sunt copaci pe strada si nu a reusit sa betoneze totul, sa faca 6 benzi