BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Euro-promovare pentru GAL Euro-Crişana

Euro-promovare pentru GAL Euro-Crişana

la 7 March 2014 10:53 Reactualizat la: 7 March 2014 14:35
7 March 2014 10:53 Reactualizat la: 7 March 2014 14:35
Vreme de trei zile, Grupul de Acţiune Locală (GAL) Euro-Crişana s-a autopromovat în Capitala Europei.
Scris de erdei - Vreme de trei zile, Grupul de Acţiune Locală (GAL) Euro-Crişana s-a autopromovat în Capitala Europei.

Trimite articolul

X

Seminar la Parlamentul European, invitaţie la biroul regiunii Veneto din Italia, întâlnire la Reţeaua Europeană pentru Dezvoltare Rurală (ENRD), precum şi două seri bihorene au conturat tabloul unei acţiuni menite să pună GAL-ul din sud-vestul Bihorului pe harta Europei. De altfel, este primul GAL din Bihor care îşi face imagine în inima Europei, cu participarea europarlamentarilor români Norica Nicolai (PNL) şi Iosif Matula (PDL), născut în Bihor, la Tămaşda.

O acţiune prin care project-manager-ul Anca Nan a dorit să le ofere membrilor acestei asociaţii o altă perspectivă asupra lucrurilor. Format din comunele Mădăras, Tulca, Tinca, Ciumeghiu, Cociuba Mare, Batăr, Avram Iancu şi Olcea, GAL Euro-Crişana are deja depuse proiecte în valoare de circa 1,1 milioane de euro.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
euro-crisana ,
Grupul de Actiune Locala
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dan Pitic, speologul orădean care duce lumina în adâncuri în cele mai diverse peșteri turistice ale lumii
    Pentru Dan Pitic - spun angajatorii lui - iluminarea unei peșteri este mult mai mult decât instalarea de lămpi; este locul unde expertiza tehnică întâlnește viziunea artistică.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”
    Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de caniculă în Bihor. Meteorologii avertizează asupra unui disconfort termic accentuat
    Duminică, 16 august, șase județe din vestul și nord-vestul României se vor afla sub Cod galben, din cauza temperaturilor ridicate și a disconfortului termic accentuat, potrivit unei avertizări transmise sâmbătă de ANM.

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    FC Bihor

    FOTO
    Blestemul minutului 83. FC Bihor a terminat la egalitate meciul cu ASA Târgu Mureș și rămâne fără victorie în actuala ediție
    Echipa gazdă nu s-a putut baza în acest meci pe aportul a patru jucători de bază: Dragoș Tescan, Paul Antoche și Peter Gal Andrezly. Repriza întâi a fost săracă în faze de poartă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bărbat din Valea lui Mihai, condamnat la 8 ani de închisoare pentru că și-ar fi violat nepoata de 13 ani
    Un bărbat din orașul Valea lui Mihai a fost condamnat la 8 ani de închisoare pentru viol, fiind acuzat că, timp de mai bine de un an, și-a obligat nepoata în vârstă de 13 ani să întrețină cu el relații sexuale orale. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    O nouă fabrică de 4 milioane de euro va fi construită la Salonta. Investiția va crea 100 de locuri de muncă
    O nouă fabrică va fi construită în zona industrială din Salonta, pe strada Iosif Vulcan, momentul fiind marcat printr-o festivitate de punere a pietrei de temelie pentru noua unitate de producție a companiei Corex România. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X