BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Femeie de 52 de ani, salvată dintr-o fântână adâncă de aproximativ patru metri de pompierii bihoreni

Femeie de 52 de ani, salvată dintr-o fântână adâncă de aproximativ patru metri de pompierii bihoreni

De Alexandra Szabo
la 3 January 2023 11:14
3 January 2023 11:14
Incidentul a avut loc în noaptea de luni spre marți, 2 ianuarie, cu puțin după miezul nopții, în localitatea Otomani, comuna Sălacea.
Scris de Alexandra Szabo - Incidentul a avut loc în noaptea de luni spre marți, 2 ianuarie, cu puțin după miezul nopții, în localitatea Otomani, comuna Sălacea.

Trimite articolul

X

 

[eadvert]

„Apelul, care sesiza că o persoană căzuse într-o fântână, a fost primit în dispeceratul ISU Bihor, în jurul orei 00.15, moment în care, pentru salvarea victimei, au fost mobilizate două echipaje de pompieri militari din cadrul Stației de Pompieri Valea lui Mihai, cu o autospecială de intervenție și echipajul de paramedici,” a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bihor, locotenent colonel, Camelia Roșca.

Ajunse rapid la fața locului, pompierii au constatat că femeia de 52 de ani se afla într-o fântână adâncă de aproximativ patru metri, din care, un metru a fost adâncimea apei. Utilizând scara culisabilă, unul dintre pompieri a coborât în fântână, asigurând victima, care era conștientă și cooperantă, pentru acțiunea de evacuare. Cu ajutorul centurilor de siguranță, corzilor de salvare și a altor accesorii specifice, aceasta a fost scoasă la suprafață.

După efectuarea evaluării de specialitate și acordarea îngrijirilor medicale necesare, femeia, care prezenta policontuzii, a fost transportată de echipajul SMURD la Unitatea de Primire Urgențe.

Trimite articolul

X
Taguri:
fantana ,
femeie cazuta ,
otomani ,
pompieri bihoreni
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    „Impossible Dream”, un concert cu muzică din filme şi musicaluri, în Cetatea Oradea
    Concertul face parte din programul estival INITIO 2026 al Filarmonicii de Stat Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Horoscop săptămâna 24–30 august
    Horoscopul în această săptămână:

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Două zile de muzică, emoție și aniversări la Star Vivere Music Revolution. Sara Hanț a câștigat Trofeul Festivalului
    Teatrul Regina Maria a fost, la sfârșitul săptămânii, locul în care aproape 100 de copii și adolescenți au venit să cânte, să concureze și, mai ales, să se bucure de muzică.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    Weekend de foc pentru pompierii bihoreni: 15 incendii de vegetație și aproape 40 de hectare afectate de flăcări
    Temperaturile ridicate și perioadele cu precipitații reduse din această perioadă de vară favorizează uscarea rapidă a vegetației și cresc semnificativ riscul de izbucnire și propagare a incendiilor.

    Economic

    Șoferii trebuie să plătească. Cât costă plăcuțele de înmatriculare și păstrarea numerelor
    Înmatricularea unui vehicul vine cu mai multe costuri, iar printre acestea se numără și cele pentru producerea plăcuțelor cu numărul de înmatriculare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anchete oprite în cazul unor mașini avariate în parcări de domiciliu din Oradea
    Mai mulți orădeni care au avut neplăcuta surpriză să-și găsească mașinile lovite, zgâriate sau avariate în parcări de domiciliu din municipiu, au fost nevoiți să facă reparațiile pe banii lor pentru că făptașii nu au fost niciodată descoperiți.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X