BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Firmele din Bihor, invitate să participe online la Târgul Canton din China

Firmele din Bihor, invitate să participe online la Târgul Canton din China

De Dan Birta
la 25 March 2021 12:49

Firmele din Bihor, invitate să participe online la Târgul Canton din China

Firmele din Bihor pot participa online la Târgul de la Canton
25 March 2021 12:49
Târgul Canton va fi organizat online între 15 și 24 aprilie, participarea fiind gratuită.
Scris de Dan Birta - Târgul Canton va fi organizat online între 15 și 24 aprilie, participarea fiind gratuită.

Trimite articolul

X

Potrivit informațiilor primite de la Filiala Bihor a Camerei de Comerț și Industrie România – China, companiile bihorene sunt invitate să participe la cea de-a 129 ediţie a Târgului Canton, care se va desfăşura online în perioada 15-24 aprilie 2021.

[eadvert]

Continuarea defășurării celei de-a 129-a sesiuni online își propune să consolideze dezvoltarea socială și economică în condițiile actuale de pandemie. Târgul are în continuare rolul de platformă cu deschidere generală și va contribui la menținerea bunei funcționări a lanțurilor industriale și de aprovizionare ale comerțului internațional.

După două sesiuni reușite, târgul va optimiza și mai mult site-ul web pentru a spori serviciile sale, pentru a îmbunătăți experiența utilizatorului și pentru a facilita tranzacția cumpărător – furnizor.

Pavilionul Național va include 16 categorii de produse în 50 de secțiuni, în timp ce Pavilionul Internațional va avea șase teme. Toate secțiunile expoziționale vor fi afișate online începând cu 15 aprilie. Afișarea expozanților și a produselor, sesiunile de tip B2B, zonele de comerț electronic transfrontalier, vor fi deschise pentru a furniza informații, mesaje instantanee, întâlniri de negociere și marketing live-streaming.

Cea de-a 129 ediție a Târgului Canton va continua să scutească expozanții și platformele de comerț electronic transfrontalier de taxe de participare pentru a ușura dificultățile întreprinderilor și pentru a le reduce costurile.

Sesiune pentru detalii

Organizatorii invită companiile interesate la o sesiune de comunicare ce are ca scop explicarea tuturor detaliilor și condițiilor de participare. Evenimentul este organizat de Camera de Comerț și Industrie România – China (CCIRC) în parteneriat cu Centrul de Comerț Internațional din China (CFTC) și este desfășurat online pe platforma ZOOM în 2 aprilie începând cu ora 10:00.

Participanții la eveniment sunt rugați să transmită pe adresa de e-mail: office@ccroch.ro următoarele date: numele companiei, reprezentantul companiei, Codul Unic de Înregistrare (CUI), telefon și adresă de e-mail.

Târgul de import și export din China (Târgul Canton) este cel mai mare târg cu o varietate completă de expoziții, având cea mai largă distribuție a cumpărătorilor din străinătate și cea mai mare cifră de afaceri din Guangzhou, China. Peste 25.000 de expozanți și aproximativ 200.000 de cumpărători participă la acest târg organizat de două ori pe an.

Trimite articolul

X
Taguri:
firme din Bihor ,
targ online ,
Târgul Canton din China
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Incendiu violent la o fabrică din Roșia. Pompierii au salvat un camion și sute de metri cubi de material lemnos
    Pompierii beiușeni au fost mobilizați pentru stingerea unui incendiu de mari proporții care a cuprins o societate comercială specializată în prelucrarea lemnului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Asfaltul pe vechea pistă de biciclete din Sântandrei s-a crăpat din cauza caniculei. Vezi explicațiile primăriei
    Potrivit unei imagini postate pe un grup de socializare, pe o pistă de biciclete din comuna Sântandrei stratul de asfalt s-a ridicat și a crăpat, fiind un adevărat pericol pentru care folosesc respectiva pistă.

    Educație

    Rată de promovare de 74.17% la Evaluarea Națională în Bihor. N-a fost nicio medie de 10, doar două de 9,95
    Inspectoratul Școlar Județean Bihor a remis un comunicat cu situația înregistrată la sesiunea de Evaluare Națională în 2026.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O fostă președintă a Judecătoriei Oradea, propusă să preia, cu delegare, conducerea Tribunalului Bihor
    Consiliul Superior al Magistraturii va dezbate, în ședința de joi, 2 iulie, propunerea de delegare a judecătoarei Anamaria Ioana Gherlea în funcția de președinte al Tribunalului Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod portocaliu de furtuni în Bihor. ANM anunță vijelii de până la 100 km/h și grindină de mari dimensiuni
    Conform specialiștilor, avertizarea este valabilă începând de miercuri, 1 iulie, ora 15:00 până joi, 2 iulie, ora 6:00.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incendiu violent pe terasa unui restaurant renumit din Oradea. Flăcările au distrus mobilier și echipamente frigorifice
    Incendiul a izbucnit în noaptea de marți spre miercuri, 1 iulie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X