BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Furturi depistate cu operativitate

Furturi depistate cu operativitate

la 22 October 2015 09:34
22 October 2015 09:34
Un bărbat bănuit că ar fi sustras un portmoneu cu bani dintr-un magazin, a fost identificat rapid de poliţişti.
Scris de erdei - Un bărbat bănuit că ar fi sustras un portmoneu cu bani dintr-un magazin, a fost identificat rapid de poliţişti.

Trimite articolul

X

Marţi, poliţiştii din Salonta au fost sesizaţi în urma unui apel primit prin S.N.U.A.U. 112 de la un bărbat din Salonta că persoane necunoscute i-au sustras portmoneul în care se aflau 7.000 de lei, 800 de euro şi 4000 de HUF, dintr-o geacă lăsată pe un scaun într-un magazin din localitate.

În urma investigaţiilor efectuate de poliţiştii salontani de ordine publică, a fost identificată cu operativitate persoana bănuită de comiterea faptei ca fiind un bărbat de 36 de ani, din comuna Tulca.

De asemenea, poliţiştii au descoperit asupra celui în cauză şi portmoneul reclamat sustras, în care se aflau şi banii, prejudiciul fiind recuperat integral de poliţişti. În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de poliţişti.

Furt din locuinţă

În aceeaşi zi, poliţiştii Biroului de Combatere a Infracţiunilor contra Patrimoniului din cadrul Poliţiei Municipiului Oradea au dispus continuarea urmăririi penale faţă de un tânăr de 20 de ani, din Oradea, bănuit de săvârşirea infracţiunii de furt calificat.

În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii orădeni îl bănuiesc pe acesta că, în iunie a.c., ar fi pătruns prin escaladare şi efracţie într-un imobil din Oradea şi ar fi sustras o tabletă pc, o cască de motociclist, un fierăstrău mecanic şi o maşină de găurit, bunuri estimate de proprietar la 1.500 lei. „Prejudiciul a fost recuperat parţial de poliţiştii orădeni. Poliţiştii continuă cercetările pentru documentarea întregii eventuale activităţi infracţionale a celui în cauză şi pentru recuperarea integrală a prejudiciului provocat” a precizat subcomisar Alina Dinu, purtător de cuvânt al IPJ Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
alina dinu ,
furt calificat ,
ipj bihor ,
salonta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Mapamond

    VIDEO
    Atac armat la o cină la care participa și Trump. Președintele american a fost evacuat rapid de agenții de securitate
    Președintele Donald Trump și prima doamnă Melania Trump au fost scoși de urgență de agenții Serviciului Secret de la cina organizată de Asociația Corespondenților de la Casa Albă, sâmbătă noaptea, 25 aprilie, după ce un individ a tras cu o pușcă asupra echipei de securitate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cei trei tineri care l-au atacat cu cuțitul și cu toporul pe un consătean, trimiși în judecată pentru tentativă de omor
    Ancheta desfășurată de Parchetul Bihor în cazul celor trei tineri din Săldăbagiu de Barcău, care au fost la un pas să ucidă în bătaie un bărbat din localitate, a ajuns la final, iar procurorii au dispus trimiterea agresorilor în judecată, sub acuzația de tentativă de omor.

    Bihon CSM Oradea

    „Se încheie un capitol din viața mea”. Handbalistul Paul Oarga este nevoit să renunțe la activitatea competițională
    Handbalistul Paul Oarga este nevoit să renunțe la activitatea competițională, din motive medicale. A absolvit trei facultăți și două masterate.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Proiect legislativ: scutire de impozit pentru locuințele fără utilități de bază
    Inițiativa vine într-un context tensionat, marcat de creșterea semnificativă a taxelor locale din ultimul an.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Ghiozdan”, la pușcărie pentru un jaf la benzinărie și trei furturi în trei zile
    Judecătoria Oradea a pronunțat sentința în cazul unui jaf comis la o benzinărie din Bihor, unde proprietarul a fost atacat cu un levier în timp ce i-a surprins pe hoții care încercau să fure un sertar cu bani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Papiloamele cutanate: mici leziuni ale pielii care pot crea disconfort și complicații! Detalii la Clinica Raze!
    Papiloamele cutanate sunt formațiuni mici, moi, de culoarea pielii sau ușor mai închise, care apar frecvent pe gât, față, pleoape, axile, sub sâni sau în alte zone unde pielea este supusă frecării.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X