BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Gratuitate la investigatii speciale

Gratuitate la investigatii speciale

la 10 November 2010 14:28
10 November 2010 14:28
Toate persoanele care au nevoie de investigaţii speciale, tomografice şi cu emisie de pozitroni, beneficiază de gratuitate până la sfârşitul anului în curs.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Toate persoanele care au nevoie de investigaţii speciale, tomografice şi cu emisie de pozitroni, beneficiază de gratuitate până la sfârşitul anului în curs.

Trimite articolul

X

Medicii de la complexul medical unic în ţară, în afara celui similar din Capitală, anunţă din nou că investigaţiile acestea sunt gratuite pentru cei care nu sunt deja sub tratament în urma unor astfel de investigaţii, pentru cei care doresc să fie diagnosticati corect, pentru verificarea recidivei oncologice, pentru stadializare, sau pentru a se decide asupra intervenţiilor chirurgicale.

Amintim că pe fondul creşterii numărului de cazuri de cancer şi alte maladii dezastruoase, Ministerul Sănătăţii a decis ca la Oradea să se poată investiga anual, gratuit, 1700 de persoane. Însă doar din 15 octombrie lista cu afecţiunile pentru care se fac aceste examinări speciale gratuit a fost mult extinsă, astfel încât acum mai toate afecţiunile delicate ce necesită astfel de investigaţii sunt verificate gratuit, pe baza unui dosar medical. Întocmirea dosarului este simplă, iar aprobarea sau respingerea dosarului este motivată şi nu durează mai mult de o lună.

Până în acest an, fiecare suspect de tumoare sau alte boli grave trebuia să plătească 1000 de euro pentru o astfel de investigaţie.

O.Ş.

Trimite articolul

X
Taguri:
Diagnostic ,
gratuit ,
medic
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Educație

    FOTO/VIDEO
    Mihai Ardelean, întâmpinat cu flori și aplauze după ce a câștigat argintul la Olimpiada Internațională de Matematică de la Shanghai
    Câștigătorul medaliei de argint la Olimpiada Internațională de Matematică, orădeanul Mihai Ardelean de la Colegiul Național „Onisifor Ghibu”, a fost primit cu flori și aplauze la întoarcerea acasă.

    România

    Bolojan: România riscă să piardă milioane de euro dacă Legea salarizării nu este adoptată. Ce spune despre reducerea TVA și a accizei la carburanți
    Legea salarizării ar putea ajunge în Parlament la începutul lunii august iar miza proiectelor din PNRR este de miliarde de euro

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    „Naraţiunile luminii”, o expoziţie despre fragilitatea naturii şi reflexiile materiei în viziunea artistei Cristina Fazecaş
    Expoziţia artistei orădene construieşte un univers inspirat de ritmurile anotimpurilor şi felul în care lumina pătrunde, modelează şi dă formă.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    România

    Pensiile speciale cresc, în timp ce numărul pensionarilor obișnuiți scade: magistrații încasează peste 25.600 de lei pe lună
    Datele oficiale din primele șase luni a anului 2026 evidențiază că sistemul general înregistrează o depopulare silențioasă, pierzând zilnic mai mult de o sută de pensionari obișnuiți, în timp ce pensiile de serviciu cred constant.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea, în atenţia celebrei publicaţii The Guardian: „Orașul românesc care a blocat Pride patru ani la rând”
    The Guardian, publicație cunoscută pentru accentul pus pe drepturile omului, justiție socială și probleme de mediu, punctează faptul că din 2023, activiștii din orașul Oradea au solicitat permisiunea de a organiza evenimente Pride, dar cu toate acestea, în fiecare an s-au confruntat cu refuz. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Avram Iancu din Oradea. Un motociclist a fost transportat la spital
    Un motociclist a fost transportat la spital, joi după-amiază, 23 iulie, în urma unui accident produs pe strada Avram Iancu din Oradea 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X