BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Grefieră de la Tribunalul Bihor, judecată pentru fals

Grefieră de la Tribunalul Bihor, judecată pentru fals

De Crina Dobocan
la 8 March 2021 18:13
1 Comentarii

Grefieră de la Tribunalul Bihor, judecată pentru fals

8 March 2021 18:13
Scris de Crina Dobocan

Trimite articolul

X

Anca Claudia Veer, o grefieră de la Tribunalul Bihor este acuzată că ar fi falsificat acte pentru înmatricularea a 34 de autoturisme fără plata taxei de poluare.

[eadvert]

Ea a fost trimisă în judecată de procurorii anticorupție orădeni, în stare de libertate, într-un dosar în care este acuzată de fals material, sustragere sau distrugere de înscrisuri şi abuz în serviciu. Potrivit procurorilor, în perioada 2012 – 2013, pe rolul Tribunalului Bihor se aflau foarte multe cereri de chemare în judecată (în contradictoriu cu Prefectura Bihor – Serviciul de Permise de Conducere și Înmatriculări Autovehicule – n.r.) ale unor persoane care solicitau înmatricularea autoturismelor fără plata taxei de poluare. În acest context, spun anchetatorii, grefiera ar fi falsificat trei cereri de chemare în judecată, prin care se solicita înmatricularea a 34 de autoturisme.

,,Ulterior, cererile respective, falsificate prin contrafacerea totală a conținutului, ar fi fost depuse la dosarele deja aflate pe rolul instanței de judecată creându-se astfel aparența că acestea reprezentau cererile inițiale de chemare în judecată. Aceste demersuri nelegale ar fi avut ca scop și finalitate devansarea termenelor de judecată stabilite inițial și implicit soluționarea cererilor respective într-un timp foarte scurt. Hotărârile judecătorești, după intrarea în posesia proprietarilor, deveneau obligatorii pentru Serviciul Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Autovehicule Bihor care era obligată să înmatriculeze autovehiculele respective fără plata taxei de mediu. În cauză a fost dispusă măsura asiguratorie a sechestrului asupra unor sume de bani ce aparțin inculpatei. .

Trimite articolul

X
Taguri:
acuzata pentru fals ,
anca claudia veer ,
grefiera trimisa in judecata ,
tribunalul bihor
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Asta DA says:
    March 8, 2021 at 11:08 pm

    Asta da

    La judecatorie se falsifica acte, politia da amenzi cind ei sint infractorii, interdictie la noapte, nu iesim din casa.

    Toate lumea e nebuna?

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pagube de 8.000 de lei pentru un orădean, după ce un vecin i-a zgâriat de două ori mașina de serviciu
    Un orădean s-a ales cu ambele mașini de serviciu avariate și cu pagube evaluate la aproape 8.000 de lei, după ce un vecin i-a zgâriat de două ori caroseria. A făcut-o la adăpostul întunericului, la un interval de o lună, în fața unui bloc de pe bulevardul Dacia, din Oradea.

    Economic

    Banii din pensiile private intră într-o nouă etapă. Ce pregătește ASF pentru anul 2027
    Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) a pus în dezbatere un proiect de normă care stabilește regulile pentru autorizarea fondurilor ce vor administra plata pensiilor private.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Două capele mortuare vor fi construite în satele Sighiștel și Valea de Sus. În ce stadiu sunt proiectele
    Două dintre satele aparținătoare comunei Câmpani care nu au în prezent capele mortuare vor beneficia de astfel de investiții. Primăria a făcut pași concreți pentru realizarea capelelor din Sighiștel și Valea de Sus, iar proiectele se află în etape diferite.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Economic

    Bani pentru fermierii care cultivă cartofi în 2026. Ajutor de până la 300 de euro pe hectar
    Producătorii de cartofi de consum vor putea beneficia în 2026 de un ajutor de minimis de cel mult 300 de euro pentru fiecare hectar eligibil.

    BIHON Sport local

    Cu mulți debutanți în echipă, Transilvania Sport Academy a pierdut la scor primul meci în Liga 3
    La debutul în Liga 3, Seria 8, Transilvania Sport Academy a avut parte de un adversar redutabil la acest nivel, Sănătatea Cluj – formație care a evoluat în play-off-ul ediției trecute de campionat.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Trei puncte pentru Lotus Băile Felix. Un jucător nou venit a marcat golul decisiv
    Lotus Băile Felix și-a adjudecat cele trei puncte la debutul în noul sezon din Liga 3, Seria 8, la capătul unui meci destul de complicat cu tânăra echipă Viitorul Cluj.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X