BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Gropile de gunoi neconforme – închise toamna aceasta

Gropile de gunoi neconforme – închise toamna aceasta

la 9 September 2016 12:21
9 September 2016 12:21
Proiectul privind închiderea depozitelor de gunoi neconforme din județul Bihor se încadrează în termenii contractuali, lucrările fiind în graficul stabilit, transmite Consiliul Judeţean.
Scris de Raul Simea - Proiectul privind închiderea depozitelor de gunoi neconforme din județul Bihor se încadrează în termenii contractuali, lucrările fiind în graficul stabilit, transmite Consiliul Judeţean.

Trimite articolul

X

Lucrările pentru închiderea gropilor de gunoi neconforme ar trebui finalizate în toamna acestui an, fiind incluse în Sistemul de Management Integrat al Deşeurilor (SMID) din judeţul Bihor.

Vicepreședintele Consiliului Județean, Ioan Mang a inspectat în această săptămână șantierul gropii de gunoi din Oradea, unde stadiul fizic de închidere se situează la 60%, transmite Biroul de Presă al Consiliului Judeţean. Aici se execută lucrări de așternere a materialelor geo-sintetice și a stratului de acoperire finală, în următoarea etapă fiind programate așezarea țevilor de irigat și realizarea stratului vegetal. Din valoarea totală a lucrărilor de 44 milioane lei, investiția de la Oradea se ridică la 24 milioane lei.

Stadiul fizic de închidere al celorlalte 7 gropi neconforme din județ se situează între 75% și 80%. Din cauza condițiilor meteo nefavorabile din acest an, în urma modificărilor solicitate de către executant, finalizarea lucrărilor a fost stabilită pentru 30 octombrie 2016, ni se transmite dinspre CJ Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
gropi de gunoi ,
ioan mang ,
smid
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ați văzut-o? Minoră de 15 ani din Borod, căutată de polițiști după ce a dispărut de acasă
    În cursul zilei de 10 iunie, în jurul orei 13:30, polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Tileagd din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au fost sesizați cu privire la dispariția unei minore din localitatea Borod.

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan critică blocajul din negocierile pentru Guvernul Tomac: „Politicienii nu fac decât să calculeze alegeri viitoare”
    Președintele Nicușor Dan le-a cerut formațiunilor politice să dea dovadă de responsabilitate și să susțină prin vot cabinetul propus de Eugen Tomac. 1

    România

    Surse: Nicușor Dan ia în calcul consultări cu PSD, PNL, USR și UDMR dacă guvernul Tomac nu trece de Parlament
    Șeful statului ar viza pe un guvern alcătuit din miniștri din partidele care făceau parte din fosta coaliție, condus de un consilier prezidențial, cel mai probabil Radu Burnete.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    România

    Un gigant al retailului oprește importurile pentru mai multe fructe și legume. Va vinde exclusiv produse românești
    Carrefour România a anunțat că, în plin sezon al recoltelor locale, mai multe fructe și legume vândute în magazinele sale provin exclusiv de la fermieri români. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lucrările la pasajul suprateran de pe Calea Aradului se apropie de final. A fost așternut ultimul strat de asfalt
    Astăzi, 10 iunie 2026, a fost așternut ultimul strat de asfalt, cel de-al treilea, pe pasajul suprateran care se construiește pe Calea Aradului, la ieșirea din Oradea spre Arad, pe DN 79, în zona centrului comercial ERA. Stadiul lucrărilor la pasaj a ajuns astfel la peste 90%. 3

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 15.06.2026 - 19.06.2026 - PL Sacueni + PL Alesd + PL Salonta + PL Oradea + PL Rural
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X