Autoritățile au fost sesizate cu privire la producerea unui accident la intrare în localitatea Oșorhei în jurul orei 8:55.
În incident au fost implicate două autoturisme.
În urma impactului, o persoană a fost asistată medical la fața locului, ulterior fiind transportată la spital.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Bihor, comisar șef Alina Fărcuța, traficul rutier se desfășoară pe o bandă de circulație, fiind dirijat de polițiștii aflați la fața locului.
Oamenii legii urmează să efectueze cercetări la fața locului pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!