BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Impozit 3%

Impozit 3%

la 9 December 2009 12:54
9 December 2009 12:54
Microintreprinderile vor plăti şi în anul 2010 o cotă de impozitare de 3%, potrivit Danielei Dărăban, purtător de cuvânt în cadrul Ministerului Finanţelor Publice (MFP). Ministerul intenţionează să modifice în acest sens Codul Fiscal, după constituirea noului guvern.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Microintreprinderile vor plăti şi în anul 2010 o cotă de impozitare de 3%, potrivit Danielei Dărăban, purtător de cuvânt în cadrul Ministerului Finanţelor Publice (MFP). Ministerul intenţionează să modifice în acest sens Codul Fiscal, după constituirea noului guvern.

Trimite articolul

X

Potrivit Codului Fiscal, cota de impozitare pe veniturile microintreprinderilor a fost stabilită la 2% în anul 2007, 2,5% în anul 2008 şi 3% în anul 2009. Consiliul Naţional al Intreprinderilor Private Mici şi Mijlocii din România a solicitat acest lucru în urmă cu şase luni. Pentru a beneficia de această prevedere, microintreprinderile trebuie să îndeplinească următoarele condiţii: să aibă între 1 şi 9 angajaţi, veniturile realizate să fie mai mici decât echivalentul în lei a 100.000 euro şi capitalul social să fie privat.

Trimite articolul

X
Taguri:
cod fiscal ,
cota ,
firme ,
impozit ,
venituri
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Orădeanca Teodora Lăzuran a fost desemnată jurat la Dance World Cup 2026
    România va  avea o reprezentată în juriul uneia dintre cele mai mari competiții din elita dansului sportiv - Dance World Cup 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 2500 de persoane la mitingul de susținere pentru Viorel Pașca, la Oradea. Alături de participanți a fost și avocatul Răzvan Doseanu
    Un nou miting pentru susținerea lui Viorel Pașca s-a desfășurat în seara zilei de duminică, 5 iulie.

    BIHON Sport local

    Cinci medalii pentru micii luptători orădeni la turneul de la Dunajska Streda
    Un grup de componenți ai secției de lupte a LPS Bihorul - CS Gladiatorul Oradea a participat la turneul internațional de la Dunajska Streda (Sovacia).

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A venit amețit la audieri. Un bărbat a mers drogat la Poliție, unde a fost chemat după fuga unei minore
    Incident mai puțin obișnuit în timpul unei investigații privind plecarea de acasă a unei adolescente dintr-o comună din Bihor.

    Economic

    Apicultorii primesc sprijin financiar de la stat. Cine poate beneficia de noua schemă
    Apicultorii din România vor putea accesa, începând din acest an, o nouă schemă de ajutor de stat destinată pentru susținerea sectorului apicol. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Intervenție contra cronometru la Oradea. Un elicopter Black Hawk a transportat organe pentru transplant
    Misiunea de transport aerian de organe la care a fost mobilizat elicopterul Black Hawk s-a desfășurat în cursul zilei de sâmbătă, 4 iulie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X