BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Infractiuni rutiere in judetul Bihor

Infractiuni rutiere in judetul Bihor

la 9 July 2012 13:25
9 July 2012 13:25
Politistii bihoreni au actionat in acest weekend pentru combaterea infractiunilor rutiere. Pe strazile din judetul Bihor s-au inregistrat mai multe evenimente rutiere. 
Scris de Otilia Șandor - Politistii bihoreni au actionat in acest weekend pentru combaterea infractiunilor rutiere. Pe strazile din judetul Bihor s-au inregistrat mai multe evenimente rutiere. 

Trimite articolul

X

A condus băut şi a accidentat

NIMĂEŞTI. Beiuşeanul M.C. (25 ani) care conducea sâmbătă în zori o maşină la intrarea în Nimăeşti, în timp ce avea o concentraţie alcoolică de 1,00 mg/l alcool pur în aerul expirat, nu a adaptat viteza de deplasare la condiţiile de drum. La o curbă foarte periculoasă, şoferul a pierdut controlul asupra direcţiei şi s-a răsturnat cu maşina în partea stângă a direcţiei sale de deplasare. Accidentul s-a soldat cu rănirea lui, dar şi a pasageri sale, B.T. (18 ani). Cei doi au suferit leziuni uşoare, au fost duşi la spital, după primul ajutor medical de la faţa locului, dar amândoi au refuzat internarea. Şoferul a fost poftit la recoltarea de probe biologice pentru stabilirea nivelului de alcoolemie şi i s-a întocmit dosar penal.

Tamponare în staţia de benzină

BORŞ. Sâmbătă seara, rutieriştii au fost alertaţi prin 112 de către colegii lor de la Biroul Drumuri Naţionale că la o staţie de alimentare cu carburanţi de la Borş s-au tamponat două maşini.

La faţa locului s-a constatat, cu ajutorul alcooltestului, că S.I. (42 ani)., din Topliţa (judeţul Harghita), şofer al unui autotractor cu semiremorcă (implicat în tampoare) avea o concentraţie alcoolică de 0,92 mg/l alool pur în aerul expirat. Şoferul a refuzat recoltarea de probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei, drept care i s-a întocmit dosar penal.

Şi altul a refuzat probele

ORADEA. Şi un orădean a refuzat recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii nivelului de alcoolemie după ce duminică noapte a fost prins cu alcool la volan. Poliţiştii spun că aproape de miezul nopţii, F.E. (32 ani) a fost depistat în timp ce conducea în Nufăru o maşină fără să posede permis de conducere. Poliţiştii l-au poftit la spital pentru analize de sânge, dar bărbatul a refuzat şi i-au deschis dosar penal.

Cu alcool şi pe drum judeţean

CAUACEU. Un localnic din Cauaceu a fost oprit duminică î zori de poliţiştii din Biharia, în timp ce circula pe drumul judeţean de la Cauaceu cu o maşină. Testat cu etilotestul, şoferul S.Z. (31 ani) a indicat o concentraţie alcoolică de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat. Şoferul a fost supus recoltării de probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei şi s-a ales şi el cu dosar penal.

Tânăr fără permis, prins în trafic, la volan

TINCA. Un tânăr din Oşorhei a fost prins duminică după-masă circulând cu o maşină, deşi nu avea permis de conducere. T.C. (24 ani) a fost depistat pe str. Republicii din Tinca şi pentru „curajul” său i s-a întocmit dosar penal.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
infracţiuni rutiere ,
judetul bihor ,
oradea ,
politie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Dezbatere aprinsă la Primăria Oradea pe tema mutării sălilor de noroc. Locuri de muncă sau vieți distruse de dependența de păcănele
    Sala mare de ședințe a Primăriei Oradea a găzduit, în 28 aprilie, dezbaterea publică privind proiectul regulamentului privind amplasarea păcănelelor pe raza municipiului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Braț de mari dimensiuni al unui copac din Parcul Libertății, prăbușit peste două mașini. Incidentul, în ziua în care Birta chema orădenii la plimbare
    O creangă uriașă s-a prăbușit peste două mașini în Parcul Libertății din Oradea, fără victime, la scurt timp după modernizarea zonei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Extindere importantă în industria auto: fabrica IWIS își mărește capacitatea de producție
    CTP a finalizat extinderea unei unități de producție din cadrul CTPark Oradea City, unde va fi compania Iwis, proiect în cadrul căreia au fost adăugați 4.000 de metri pătrați în spațiul existent.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Marketing fără consimțământ și date inexacte: un operator online de jocuri de noroc, amendat cu 35.000 de euro
    Un operator de gambling a fost amendat pentru SMS-uri nesolicitate și date inexacte.

    România

    Moțiunea de cenzură împotriva guvernului Bolojan a fost depusă la Parlament. De câti parlamentari a fost semnată
    Moțiunea de cenzură inițiată de grupurile parlamentare PSD, AUR și PACE - Întâi România a fost depusă marți la Parlament. 7

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Motocicletele SMURD din Bihor, intervenții la secundă: peste 270 de misiuni și vieți salvate înaintea ambulanței
    Evenimentul în care s-a prezentat bilanțul activității serviciului moto, precum și importanța acestuia s-a desfășurat în dimineața zilei de marți, 28 aprilie, în cadrul Pieței 100.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X