BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Intoxicati cu oua de casa

Intoxicati cu oua de casa

la 23 September 2011 09:54
23 September 2011 09:54
Şapte membri ai unei familii din Bogei, cu vârste între 10 şi 44 de ani au ajuns miercuri la Spitalul Dr. Gavril Curteanu de la Oradea cu toxinfecţie alimentară în formă severă.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Şapte membri ai unei familii din Bogei, cu vârste între 10 şi 44 de ani au ajuns miercuri la Spitalul Dr. Gavril Curteanu de la Oradea cu toxinfecţie alimentară în formă severă.

Trimite articolul

X

Inspectorii sanitari de la Direcţia de Sănătate Publică Bihor au informat că oamenii au mâncat miercuri salată orientală, cu ceapă, ouă fierte şi maioneză din ouă crude. Salata a fost preparată în casă miercuri, în jur de ora 12:00. Medicii spun că bolnavii au relatat că după preparare, au ţinut salata la frigider şi au consumat-o repede, în aceeaşi zi, între orele 15:00 – 21:00.

Doctorii de la DSP bănuiesc că oamenii s-au îmbolnăvit din pricina ouălor care proveneau din gospodăria familiei. Membrilor internaţi ai familiei în discuţie biologice li s-au recoltat probe biologice pentru analiza copro-bacteriologică.

Urmează să se stabilească agentul patogen care a dus la îmbolnăvirea celor şapte bihoreni. Doctorii veterinari cercetează şi ei cazul.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
intoxicati ,
oua de casa
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Educație

    După incendiul de la Școala 16, muncitorii lucrează contra cronometru pentru ca elevii să revină luni în clasă. De la ce au pornit flăcările
    La o zi după incendiul care a afectat sala de clasă a Școlii Gimnaziale nr. 16 din Oradea, conducerea unității spune că lucrările de refacere au început deja, iar obiectivul este ca elevii să poată reveni în sala afectată săptămâna viitore.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul intră sub un nou Cod galben de furtuni. Meteorologii anunță ploi torențiale și vijelii
    Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis două atenționări Cod galben de instabilitate atmosferică și ploi însemnate cantitativ, care vizează și zona montană a județului Bihor.

    Economic

    Oradea găzduiește UNCHAIN 2026: summitul care definește viitorul sistemului financiar european
    Cetatea Oradea va găzdui, în perioada 17–18 iunie, cea de-a cincea ediție a UNCHAIN Festival, un eveniment de referință în ecosistemul financiar din Europa Centrală și de Est.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Sport local

    FOTO
    Arcașii de la Menumorut Biharia s-au clasat pe primul loc la Cupa Casei Regale
    Ediția 2026 a Cupei Casei Regale la tir cu arcul s-a desfășurat în perioada 29-31 mai, la Rezervația de Zimbri situată în comuna Vama Buzăului, într-un cadru natural deosebit.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Proiect de peste 100 milioane de lei: Lucrările la acumularea Corbești au fost reluate după aproape un deceniu
    Unul dintre proiectele majore de infrastructură hidrotehnică din bazinul Crișului Negru a intrat din nou în faza de execuție.

    Cultură

    Excelenţa Sa Katae Takashi, ambasadorul Japoniei în România, expune la Oradea fotografii alături de artistul fotograf Ștefan Tóth
    Expoziţia „Pod cultural Japonia – România” va putea fi vizitată în Cetate începând cu data de 4 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X