BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La capatul puterilor, la mila oamenilor

La capatul puterilor, la mila oamenilor

la 7 February 2013 09:26 Reactualizat la: 18 April 2013 19:19
7 February 2013 09:26 Reactualizat la: 18 April 2013 19:19
Un orădean apelează la caritatea semenilor pentru a ajunge la operaţie, la Timişoara.
Scris de erdei - Un orădean apelează la caritatea semenilor pentru a ajunge la operaţie, la Timişoara.

Trimite articolul

X

Un orădean strigă după ajutor după şapte ani de chin şi disperare. Venczel Vasile Petru are 46 de ani şi din pricina circulaţiei proaste a sângelui a început să aibă probleme încă de acum zece ani.

În ultimii şapte ani, a suferit şapte intervenţii chirurgicale trei la Timişoara şi patru la Oradea, în urma cărora i s-au amputat patru degete de la ambele picioare. Omul spune că la începutul lunii februarie, dr. Mihai Ionac, de la clinica de chirurgie vasculară de la Timişoara l-a programat pentru o altă operaţie, peste două săptămâni. Numai că omul nu îşi mai permite nici drumul până acolo, nici analize.

Bărbatul locuieşte cu chirie (400 lei lunar) într-un bloc de pe str. Italiană, are pensie de 350 lei, iar soţia lucrează ca femeie de serviciu şi câştigă 500 lei. Împreună au un băiat la liceu, pe care de-abia îl mai pot ţine la şcoală.

Un nepot de-al lui l-a adus până la redacţia JB ca să îşi spună păsul şi să îşi strige neputinţa în faţa oamenilor. Pentru ca să ajungă la Timişoara, să plătească drumul, să acopere costuri cu analize, bărbatul are nevoie de „imensa sumă” de 1.000 – 1.500 lei. Acesta este programat luni, 22 aprilie, la Timisoara, pentru a i se amputa inca un deget. 

Cei care îl pot ajuta cumva sunt rugaţi să îl sune la tel: 0749.546753.

Trimite articolul

X
Taguri:
ajutor ,
operatie ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prins de 5 ori cu droguri la el și condamnat la închisoare cu executare, un bărbat din Marghita este căutat de Poliție
    Un bărbat de 35 de ani, din Marghita, a fost pus pe lista infractorilor dați în urmărire națională pentru că se sustrage executării unei pedepse de un an și 2 luni de închisoare pentru deținere de droguri de mare risc pentru consum propriu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 23 aprilie în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 23 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo aduce Faist Mekatronic în fața candidaților: aproape 30 de posturi disponibile
    Oradea devine, la finalul lunii aprilie, punct de întâlnire între companii aflate în căutare de personal și persoanele interesate de noi oportunități profesionale.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X