BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Lansează licitația pentru noul parking

Lansează licitația pentru noul parking

la 18 June 2019 16:16

Lansează licitația pentru noul parking

18 June 2019 16:16
Parcarea supraetajată de pe strada Brașovului este estimată la un cost de 15,5 milioane de lei, fără TVA.
Scris de Demian - Parcarea supraetajată de pe strada Brașovului este estimată la un cost de 15,5 milioane de lei, fără TVA.

Trimite articolul

X

În cursul zilei de luni, 17 iunie, a fost publicat pe SEAP anunțul pentru licitația privind execuția parkingului de pe strada Brașovului, din Oradea. Potrivit Administrației Domeniului Public, data limită pentru depunerea ofertelor este 29 iulie 2019, ora 15.00.

Parcarea va fi construită într-o zonă foarte aglomerată a municipiului Oradea, în proximitatea magazinului Crișul, a Spitalului Clinic de Urgență „Avram Iancu”, a secțiilor de boli infecțioase ale Spitalului Clinic Municipal „Dr. Gavril Curteanu”, a capătului zonei pietonale din centrul municipiului Oradea (str. Republicii), a magazinelor și zonelor de alimentație publică, Bulevardului Magheru și str. Louis Pasteur (zone de servicii), o importantă zonă rezidențială a municipiului Oradea, transmite ADP, societatea municipală ce se ocupă de acest proiect.

Terasă la ultimul nivel

„Construcția parcării va avea cinci niveluri supraterane, ultimul fiind o terasă, cu un seminivel demisol. Intrarea și ieșirea din parcare se face din strada Brașovului, prin amenajarea a două benzi suplimentare la intrarea și ieșirea din parcare”, menționează directorul ADP Oradea, Liviu Andrica.

Sunt prevăzute 395 locuri de parcare, dintre care 4 pentru persoanele cu dizabilități.

Suprafața construită a viitoarei parcări are o arie de 2.142 mp, în timp ce suprafața utilă ajunge la 7.740 mp. Valoarea estimată a investiției este de 15,5 milioane lei, fără TVA, urmând să fie finanțată de societatea municipală condusă de Liviu Andrica.

Proiectarea lucrării a fost adjudecată de către S.C Tehnoproiect SRL Oradea, în luna februarie a acestui an, pentru 205.000 lei (fără TVA), termenul de finalizare și predare a proiectului fiind de 60 de zile de la contractul semnat în 22 februarie a.c.. În proiect este prevăzută și o pasarelă aeriană, între parking și Crișul Shopping Center.

Trimite articolul

X
Taguri:
licitatie ,
oradea ,
parcare ,
strada Brasovului
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Adrian Ordean își lansează cartea „După ani și ani. Povestiri din spatele scenei”, cu concert Compact, la Tipografia de Idei
    Muzeul Țării Crișurilor Oradea - Complex Muzeal vă invită la lansarea cărții După ani și ani. Povestiri din spatele scenei, autor Adrian Ordean, și la un moment artistic cu trupa acestuia, COMPACT.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei guri de vișinată la volan, după o extracție dentară. „Pacientul” a primit închisoare cu suspendare
    Polițiștii rutieri s-au obișnuit să primească tot felul de explicații de la șoferii pe care îi opresc pentru control și îi depistează sub influența alcoolului.

    Economic

    Aproape 500 de fermieri din Bihor, în controlul APIA înainte de plata subvențiilor din 2026
    Fermierii din Bihor intră în controlul APIA. Aproape 500 de exploatații din sectorul vegetal vor fi verificate în Campania 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Festivalul Sarmalelor continuă la Salonta: Primăria preia organizarea ediției din 2026
    Festivalul Sarmalelor va avea loc și în acest an la Salonta, în prima duminică din luna septembrie, după ce Primăria a decis să preia organizarea evenimentului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Capelă mortuară și cimitir pentru toate confesiunile din comuna Bulz
    Primăria Bulz continuă demersurile pentru realizarea unei capele mortuare publice, investiție care va fi completată cu amenajarea unui cimitir public destinat tuturor confesiunilor religioase.

    Economic

    O șansă pentru cei care nu mai fac față datoriilor: condițiile care trebuie îndeplinite
    După mai bine de 11 ani de la adoptarea Legii nr. 151/2015 privind insolvența persoanei fizice, mecanismul destinat celor care nu își mai pot achita datoriile continuă să fie utilizat rar.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X