BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Leacul de slabit al lordului Byron: otetul a devenit cea mai rapida cura din lume (P)

Leacul de slabit al lordului Byron: otetul a devenit cea mai rapida cura din lume (P)

la 8 December 2011 10:59 Reactualizat la: 24 May 2012 10:09
8 December 2011 10:59 Reactualizat la: 24 May 2012 10:09
Cu toţii ne dorim o cură rapidă şi eficientă, care să ne ajute să slabim fără efort. Utilizarea oţetului din cidru de mere se recomandă a fi întocmai acest tip de „cură-minune”. Este destinată atât femeilor, cât şi bărbaţilor, şi are un efect rapid şi garantat: „Puteţi să slăbiţi chiar şi 5 kilograme în 8 zile! În caz contrar vă înapoiem banii”, susţine producătorul.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Cu toţii ne dorim o cură rapidă şi eficientă, care să ne ajute să slabim fără efort. Utilizarea oţetului din cidru de mere se recomandă a fi întocmai acest tip de „cură-minune”. Este destinată atât femeilor, cât şi bărbaţilor, şi are un efect rapid şi garantat: „Puteţi să slăbiţi chiar şi 5 kilograme în 8 zile! În caz contrar vă înapoiem banii”, susţine producătorul.

Trimite articolul

X

Apple Cider Vinegar se doreşte a fi cea mai naturală metodă pentru slăbire rapidă, care nu presupune sport sau privaţiuni. Această metodă de slăbit a fost descrisă pentru prima dată în anul 1820 de către lordul Byron.

La vremea respectivă, cura a fost evitată datorită efectelor ei. Motivul: slăbirea mult prea rapidă, într-o vreme când oamenii încă nu erau bântuiţi de imaginea fotomodelului anorexic, i-a speriat pe aceia care au încercat oţetul de mere.

Lordul Byron însuşi îşi administra 2 linguriţe de oţet de mere pe zi. Anturajului său o recomanda drept „o cură minune” cu ocazia meselor bogate la care Byron şi alţi nobili şi literaţi comiteau excese. Aceia care nu se lăsau intimidaţi de mirosul puternic şi de gustul neplăcut al oţetului şi continuau să îl bea, slăbeau câteodată mai mult decât le era pe plac. Aceia şi renunţau, atunci când constatau că au slăbit prea mult. Trebuie însă să ne amintim că în secolul 19 existau cu totul alte standarde de frumuseţe decât există astăzi.

Cidrului din mere, poetul Byron i-a dedicat chiar şi o suită de versuri, în anul 1822: „Licoare galbenă, de eu mă las/ plăcerilor lumeşti ce fac/ din pântec lupanar/ şi gura-mi o fac oarbă,/tu fă-mă demn şi palid ca altădată”

Astăzi însă, „cura-minune” a celebrului poet baroc este revalorificată în mod spectaculos de către specialişti. O echipă de cercetători francezi ai laboratorului Novapharm a căutat să păstreze eficienţa curei, dar încercând să elimine aspectele ei neplăcute. În plus, laboratorul a reuşit să potenţeze eficacitatea curei.

Inovaţia Apple Cider Vinegar a făcut posibilă trecerea de la gustul dur şi neplăcut al oţetului de mere la varianta acestuia încapsulată, uşor de administrat cu impact şi mai puternic. Astfel, concentraţia dintr-o capsulă corespunde a 500 de ml de cidru administrat pe cale lichidă – o doză suficient de puternică pentru a topi până la 700 de grame de grăsimi pe zi.

Apple Cider Vinegar este un produs 100% natural, iar metoda încapsulării unui leac băbesc, o idee atât de simplă, îl recomandă drept revoluţionar. În Statele Unite, ea este considerată cea mai rapidă metodă de slăbit a momentului.

Capsulele de slăbit Apple Cider Vinegar acţionează direct şi imediat asupra celulelor adipoase. Excesul de grăsime este trimis către musculatură, prin fluxul sanguin, şi eliminat cu rapiditate, odată cu arderea caloriilor.

În România, cidrul este oferit de către un unic distribuitor. Acesta susţine că urmarea curei costă mai puţin de 1,50 lei pe zi. În plus, distribuitorul este dispus să returneze banii persoanelor care nu au slăbit conform aşteptărilor lor… o ofertă destul de curajoasă. Până acum, susţin cei care vând produsul în Romănia, peste 40.000 de Români au încercat produsul şi nu au avut doleanţe de acest gen, ba chiar au trimis scrisori de mulţumire. Produsul se poate comanda mai nou şi pe internet, pe acest site: www.cidru100.ro.

Trimite articolul

X
Taguri:
advertorial ,
apple cider vinegar ,
cidru ,
cura de slabire ,
dieta ,
oţet
0 Comentarii

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Câine salvat de pompierii bihoreni dintr-o fântână dezafectată aflată între Livada de Bihor și Roit
    Pompierii militari bihoreni au intervenit, în cursul zilei de marți, 9 iunie, pentru salvarea unui câine rămas captiv, de câteva zile, într-o fântână dezafectată, situată pe un câmp între localitățile Roit și Livada.

    România

    Noi obligații pentru crescătorii de animale și medicii veterinari. ANSVSA a actualizat procedurile de raportare a bolilor
    Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a pus în aplicare Ordinul nr. 504/2026, act normativ care modifică și detaliază procedurile privind raportarea îmbolnăvirilor la animale, gestionarea suspiciunilor de boală și ridicarea restricțiilor sanitare după stingerea focarelor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnată la 5 ani și 8 luni de închisoare și dată în urmărire, o proxenetă din Oradea a fost prinsă de polițiști
    O femeie de 52 de ani, din Oradea, condamnată cu executare pentru trafic de minori și proxenetism și aflată pe lista infractorilor căutați de Poliția Română, a ajuns în custodia autorităților după ce luni a fost depistată de ofițerii Compartimentul Urmăriri din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Bihor și predată Penitenciarului Oradea.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Timp record pentru refacerea sălii de clasă de la Generala 16 afectată de un incendiu. Elevii s-au reîntors la ore
    Muncitorii firmei care reabilitează Școala Gimnazială Nr. 16 din Oradea au lucrat contra timp pentru a reface sala de clasă afectată de incendiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Contract de finanțare semnat pentru noua școală din Nufărul: unitatea va avea 1.200 de locuri
    Valoarea totală a investiției este de 234.705.803,48 lei (TVA inclus), din care 65.460.630,21 lei reprezintă finanțare nerambursabilp.

    România

    VIDEO
    Șoferul de TIR din Oradea care a provocat un accident în lanț la Constanța, bătut cu picioarele de polițiștii locali
    Şoferul de TIR din Oradea care a provocat un accident în lanţ în Tomis Nord a avut parte de un "tratament dur" din partea agenţilor de la Poliţia Locală, primii care au intervenit la faţa locului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X