BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Locuri de muncă vacante în Bihor

Locuri de muncă vacante în Bihor

la 30 July 2010 11:50
30 July 2010 11:50
Oferta pentru persoanele cu studii medii sau şcoală profesională conţine 144 de locuri de muncă.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Oferta pentru persoanele cu studii medii sau şcoală profesională conţine 144 de locuri de muncă.

Trimite articolul

X

Bihorenii aflaţi în căutarea unui loc de muncă au posibilitatea de a-şi găsi unul dintre cele 408 aflate în prezent în baza de date a AJOFM Bihor. Marea majoritate a slujbelor vacante, şi anume 272, se găsesc în Oradea.

Persoanele cu studii superioare au săptămâna aceasta 29 de locuri de muncă disponibile. În prezent agenţii economici au nevoie de contabil şef, programator, inginer producţie, inginer electromecanic, logistician gestiune de flux, jurist şi adjunct şef raion.

Studii medii

Oferta pentru persoanele cu studii medii sau şcoală profesională conţine 144 de locuri de munca. Industria uşoară a confecţionării îmbrăcămintei şi încălţămintei oferă şi săptămâna aceasta multe locuri de muncă. Locuri de muncă vacante mai sunt ca asistent medical, tehnicieni, maiştrii, controlori calitate, agent cumpărări, instalatori, sudor, şoferi TIR dar şi brutar, măcelar şi patiser.

Săptămâna aceasta pentru persoanele necalificate sunt vacante nu mai puţin de 99 de slujbe. Agenţii economici mai au nevoie de muncitori în industria prelucrătoare, muncitori în industria uşoară şi muncitori pentru exploataţii forestiere.

La Punctul de lucru Aleşd mai sunt vacante 30 de slujbe în industria confecţiilor. La Salonta, agenţii economici au declarat ca fiind vacante 36 de slujbe. În această zonă se caută şef secţie producţie cercetare, inginer producţie, reglor maşini unelte şi montator subansamble.

La Agenţia Beiuş sunt oferite spre ocupare 70 de locuri de muncă. Astfel, se caută croitor piele, cusătoare, tălpuitor şi muncitori necalificaţi pentru confecţii încălţăminte.   

S.Al.

50 de locuri de muncă, la Aleşd

50 de locuri de muncă, la Aleşd

Trimite articolul

X
Taguri:
ajofm bihor ,
locuri de munca ,
studii medii
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Ilie Bolojan: „După demisiile miniștrilor PSD voi demonstra că se poate guverna mai bine decât cu frâna de mână trasă”
    Premierul a susținut într-un interviu acordat la PRO TV la știrile prezentate de Andreea Esca, în cursul serii zilei de marți, 21 aprilie, că a discutat cu președintele Nicușor Dan și i-a transmis că nu va demisiona.

    România

    Raed Arafat, suspect într-o anchetă penală a Parchetului Militar, privind achiziţia unui elicopter SMURD
    Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), Raed Arafat a fost audiat și a fost pus sub acuzare într-un dosar al Parchetului Militar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Peste 400 de muniții din al Doilea Război Mondial, distruse în trei explozii controlate de ISU Bihor
    Misiunea de distrugere a munițiilor s-a desfășurat în cursul zilei de marți, 21 aprilie, în locul numit „Pășunea Mierlău” din comuna Hidișelu de Sus.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Lucrările pentru siguranța acumulării Sălard, aproape de finalizare
    Investiția este susținută prin Planul Național de Redresare și Reziliență și vizează adaptarea infrastructurii hidrotehnice la condițiile actuale de risc și climă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    UPDATE Bărbatul de 69 de ani care s-a aruncat de la etajul al doilea al Spitalului Județean a decedat
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de marți, 21 aprilie.

    România

    Bolojan: Vom iniția discuții cu grupurile USR, UDMR, minorități să clarificăm funcționarea unui guvern minoritar
    Președintele PNL, premierul Ilie Bolojan, a anunțat că partidul pe care îl conduce va începe discuții cu grupurile politice care susțin actualul guvern - USR, UDMR și grupul minorităților naționale - pentru a clarifica în ce formulă ar putea funcționa un guvern minoritar. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X