Vernisajul va avea loc în clădirea H a cetății. Acesta se va desfășura în perioada 7 – 9 octombrie între orele 15:00 – 21:00. Temele sunt diversificate: realiste, abstracte, naive. Din cele peste 50 de tablouri pe pânză realizate între anii 2011-2016, Loredana a selecționat, pentru vernisaj 20 de tablouri. „Expoziția nu abordează o temă anume, deoarece este o selecție a muncii mele din ultimii cinci ani. Sunt foarte atrasă de portrete și peisaje. Părinții mă susțin în totalitate și le sunt foarte recunoscătoare. Visul meu e sa am propriul atelier de pictură” a declarat tânăra artistă. Loredana a început să picteze la vârsta de 10 ani. Frumoasa elevă este clasa a XII-a la Liceul de Arte din Oradea și speră ca anul următor să fie studentă la Facultatea de Arte Plastice din Cluj Napoca.
Loredana Crăiță, artistă la doar 17 ani
Loredana Crăiță, artistă la doar 17 ani
Reactualizat la:
O tânără elevă va susține, la doar 17 ani, prima ei expoziție de pictură, organizată în Cetatea Oradea. Intrarea este liberă si sunt invitați toți orădenii.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
Educație
Aproape 3.800 de elevi vor susține, de luni 23 martie și până joi 27 martie, simularea examenului național de bacalaureat.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Evenimentul s-a produs duminică, 22 martie, în jurul orei 18:33, la ieșire din localitatea Uileacu de Criș, în direcția Aleșd.
Bihon CSM Oradea
Partida CSA Steaua - CSM Oradea va avea loc luni, 23 martie, cu începere de la ora 20:00, în cadrul ultimei etape din returul Superligii Naționale de polo.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Evenimentul s-a produs duminică, 22 martie, în jurul orei 12:58.

Citiți principiile noastre de moderare aici!