BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Piața Rogerius, mega investiţie şifonată pe la colţuri

Piața Rogerius, mega investiţie şifonată pe la colţuri

la 5 May 2016 15:05 Reactualizat la: 9 May 2016 09:46

Piața Rogerius, mega investiţie şifonată pe la colţuri

5 May 2016 15:05 Reactualizat la: 9 May 2016 09:46
Abia predată de Primărie către Administraţia Domeniului Public, Piaţa Rogerius dă primele semne de „oboseală”.
Scris de farcas - Abia predată de Primărie către Administraţia Domeniului Public, Piaţa Rogerius dă primele semne de „oboseală”.

Trimite articolul

X

Cea mai modernă clădire din oraş, ocupată de fosta piaţă la parter, are un soi de parc la ultimul nivel şi, intermediar, ar trebui deschis un local de alimentaţie publică.

O vizită la faţa locului poate lăsa privitorul cu un gust amar. Nesimţirea trecătorilor e dublată de proasta calitate a unora dintre lucrări. Lemnul compozit a fost spart în unele locuri sau s-a prăbuşit, din cauza structurii proaste pe care a fost aşternut. Vegetaţia plantată pe tavanul în pantă e deja surcele „crocante” şi nici dalele de piatră nu sunt toate întregi. Lifturile n-au funcţionat nicio zi de la inaugurarea clădirii, Liviu Andrica, managerul ADP SA, spune că acestea sunt în curs de autorizare ISU. „Sunt încă remedieri de făcut”, spune managerul, referindu-se la sistemul de irigare.

Local la etaj

Andrica mai zice că spaţiul de la primul nivel, unde va funcţiona o terasă, urmează să fie scos la licitaţie.Suprafaţa disponibilă este de 1000 de mp. „Abordăm nişte societăţi mai mari să vedem dacă pot să ia o suprafaţă mai mare”, spune el.

Trimite articolul

X
Taguri:
ADP Bihor ,
liviu andrica ,
oradea ,
piata rogerius
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Educație

    Se deschide etapa înscrierilor la liceu 2026. Cum se completează fișa de opțiuni și ce erori trebuie evitate
    În perioada 13-20 iulie, absolvenții clasei a VIII-a parcurg etapa decisivă a admiterii la liceu 2026, în care trebuie să completeze fișele cu opțiunile pentru repartizarea computerizată. Cum ordinea liceelor și a specializărilor înscrise poate influența rezultatul, Ministerul Educației și Cercetării recomandă verificarea cu atenție a codurilor și a tuturor datelor completate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dr. Alin Blaga: „A mers fără cască doar 50 de metri. Astăzi are șanse minime să mai revină la o viață normală”
    Un copil de 11 ani a ajuns la Neurochirurgia din Oradea cu fracturi multiple de craniu, după o căzătură aparent banală de pe bicicletă.

    Economic

    Ochelari de vedere plătiți de angajator. Ce drepturi au salariații care lucrează în fața monitorului
    Salariații care își desfășoară activitatea în fața unui monitor pot beneficia, în anumite condiții, de ochelari sau alte dispozitive de corecție vizuală suportate de angajator.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhărie în cămară. Tată și fiu, condamnați după ce au atacat un vecin și i-au furat murăturile
    Doi bărbați, tată și fiu, dintr-o comună de lângă Oradea, au fost condamnați la închisoare cu suspendare și obligați să muncească fără plată în folosul comunității, după ce l-au lovit pe un vecin și i-au furat din cămară zeci de borcane cu murături, compot și bulion.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un șofer băut a provocat un accident în Girișu de Criș. Un minor a fost rănit
    În cursul zilei de 12 iulie, la ora 20:11, polițiștii Secției nr.5 de Poliție Rurală Oradea și polițiștii Serviciului Rutier - Biroul Drumuri Naționale și Europene au fost sesizați că pe drumul județean 797, în Girișu de Criș, s-a produs un accident rutier.

    Bihon CSM Oradea

    CSM CSU Raiffeisen se desparte de Thomas Bropleh și Jaizec Lottie
    Echipa „leilor roșii” își restructurează masiv lotul, renunțând treptat la toți jucătorii străini din sezonul trecut. După plecările lui Nikola Kocovic (Serbia), Kalif Young (Canada) și Emmanuel Nzekwesi (Olanda), echipa orădeană a anunțat recent despărțirea de alți doi stranieri: Thomas Bropleh și Jaizec Lottie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X