BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Micuţul a fost dus cu două elicoptere la Bucureşti

Micuţul a fost dus cu două elicoptere la Bucureşti

la 5 June 2009 10:51
5 June 2009 10:51
Copilaşul care a fost lovit miercuri seară de o maşină în parcarea de la supermarketul OBI a fost dus la Bucureşti joi în jurul orei 17:00.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Copilaşul care a fost lovit miercuri seară de o maşină în parcarea de la supermarketul OBI a fost dus la Bucureşti joi în jurul orei 17:00.

Trimite articolul

X

Dr. Hadrian Borcea a relatat că micuţul a fost asistat medical cu două elicoptere SMURD până la Bucureşti. Ca în orice caz medical de transport cu elicopter pe distanţe mai mari, copilul a fost preluat de un elicopter SMURD şi dus până la Ghimbav (Braşov), de unde, un alt echipaj SMURD l-a transportat până la Spitalul Clinic de Urgenţă Bagdasar Arseni din Capitală.

Dr. Carmen Pantiş, de la secţia de terapie intensivă a Spitalului Judeţean, a relatat că micuţul se află în stare foarte critică, cu traumă cranio-cerebrală, contuzie cerebrală gravă şi hemoragie cu inundare ventriculară.

Spun la fel

Copilul a fost lovit  miercuri de o maşină în timp ce se afla cu părinţii lui în parcarea de la supermarketul OBI. Zglobiu ca orice alt copil de vârsta lui, micuţul a scăpat de sub supravegherea părinţilor şi a traversat aleea a II- în fugă, printre maşinile parcate. O maşină înmatriculată în Bucureşti şi condusă de C.A.V. (23 ani) l-a lovit pe copil, trântindu-l de pământ. Copilul a suferit leziuni grave la cap şi a intrat în stop cardio-respirator. Părinţii l-au luat urgent pe copil şi au fugit cu el la Unitatea de Primire Urgenţe unde a fost resuscitat şi apoi internat la secţia de terapie intensivă.

Dr. Carmen Pantiş s-a ocupat de micul pacient, iar doctorul Dumitru Mohan l-a monitorizat neurochirurgical. Copilul însă are leziuni extrem de grave. În speranţa unei minuni, părinţii au decis transportarea copilului la clinica din Bucureşti. Dr. Eva Gheorghiţă, medicul-şef de la secţia de terapie intensivă l-a preluat, iar neurochirurgul Alexandru Taşcu îl monitorizează. Doctorii de la Bucureşti se pare însă că sunt la fel de rezervaţi ca şi cei de la Oradea. Medicii au analizat oportunitatea efectuării unei eventuale proceduri chirurgicale la cap, în vederea evitării apariţiei unor alte complicaţii.

Otilia Şandor

Copil de 4 ani la un pas de moarte

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
copil ,
obi ,
oradea ,
parcare
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Alex, tânărul care a decedat în accidentul din Beiuș a fost condus pe ultimul drum de zeci de motocicliști
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de miercuri, 17 iunie.

    FC Bihor

    Nici Albert Stahl nu mai continuă la FC Bihor Oradea. Va evolua în prima ligă!
    Unul dintre cei mai importanți jucători de la FC Bihor face pasul în Liga 1, anunță jurnalistul Emanuel Roșu. Albert Stahl va semna pe doi ani cu FK Csikszereda Miercurea Ciuc, iar în schimbul lui clubul orădean va primi în jur de 10-15.000 de euro.

    Bihon CSM Oradea

    Fostul căpitan al Stelei, Tudor Fulea, va juca la CSM Oradea
    Conform unor surse ale bihon.ro, internaționalul Tudor Fulea va fi noul jucător al vicecampioanei României la polo, CSM Oradea.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Percheziții în Bihor. Trei bărbați care au furat cazane de pălincă de aproape 200.000 de lei, din Sălaj, au fost reținuți
    Trei tineri cu vârste cuprinse între 26 și 31 de ani, din Bihor, au fost reținuți, miercuri, în urma unor percheziții efectuate la domiciliile acestora de către polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Sălaj, împreună cu colegii lor de la Secția 4 Poliție Rurală Marghita și jandarmii bihoreni. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incident în Oradea. Un fulger a lovit un stâlp de electricitate din zona Pieței Decebal și a paralizat traficul tramvaielor
    În urma scurtei furtuni care s-a abătut peste Oradea, un fulger a lovit un stâlp de electricitate din apropierea Pieței Decebal. 1

    BIHON Sport local

    Bihoreanul Adrian Maxim luptă în Cetatea Sucevei pentru centura Colosseum Tournament
    Gala aniversară „Colosseum Tournament 50” este programată vineri 26 iunie în Cetatea de Scaun a Sucevei. Pe fight-cardul galei figurează și cunoscutul luptătorul bihorean Adrian Maxim.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X