BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Mihaela Tatu se muta la Oradea

Mihaela Tatu se muta la Oradea

la 13 May 2013 12:27
13 May 2013 12:27
Au fost desemnaţi finaliştii care vor reprezenta Oradea Toastmasters la Conferinţa Naţională de Public Speaking şi Leadership – Vorbeşte. Comunică. Inspiră. 
Scris de erdei - Au fost desemnaţi finaliştii care vor reprezenta Oradea Toastmasters la Conferinţa Naţională de Public Speaking şi Leadership – Vorbeşte. Comunică. Inspiră. 

Trimite articolul

X

S-a întâmplat sâmbătă în Stage, acolo unde a avut loc primul concurs local de discursuri. Evenimentul a marcat apartenenţa clubului orădean înscris oficial, în urmă cu o săptămână, în reţeaua internaţională Toastmasters, obţinând apartenenţă la un brand care există din1924.Conform bologunteer.ro „seara a fost presărată cu un discurs venit din partea Mihaelei Tatu, care a vorbit despre zâmbetul de zi cu zi şi care fost primit cu multe aplauze din partea audienţei. La finalul serii, doamna Tatu a anunţat că urmează să se mute în Oradea pentru a fi parte a mişcării Toastmasters din acest club ”.

Temele abordate au fost diverse: Sergiu Fanea avorbit despre “Cum să cucereşti o femeie“, Crina Cordea despre acele lucruri pe care ar trebui să le facă oamenii pentru a fi optimişti, Valentin Oanţo le-a arătat participanţilor cum pot reţine 8 cuvinte în mai puţin de 7 minute, Carina Florin a pus mâna pe o telecomandă şi a amintit publicului momentele unei zile care ar trebui trăite cu maxim de entuziasm, Alina Gâdoiu s-a confensat în faţa ascultătorilor prin discursul “Dincolo de cuvinte“, iar Emilia Bradea a arătat cât de simplu poate fi aplicată sintagma “Just do it“. „Criteriile după care au fost desemnaţi câştigătorii au fost: conţinut, livrare şi limbaj ”, a spus Alina Gâdoiu.

Câştigători:

Locul I – Valentin Oanţo – 8 cuvinte

Locul II – Emilia Bradea – Just do it!

Locul III – Sergiu Fanea – Cum să cucereşti o femeie

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Mihaela Tatu ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Un fotbalist bihorean s-a transferat la campioana en-titre a Ungariei
    După un sezon în care a evoluat în Superliga, mijlocașul bihorean Efraim Zoltan Bödő a făcut pasul în prima ligă din Ungaria, unde a semnat cu campioana din sezonul trecut.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    Cultură

    Teatrul Szigligeti Oradea deschide stagiunea 2026/2027 cu o petrecere muzicală în aer liber, în Piaţa Ferdinand
    În noua stagiune publicul este invitat să descopere opere clasice și contemporane, spectacole muzicale, producții realizate pentru sala mare și spațiile studio, precum și spectacole de dans și de teatru de păpuși.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Sport local

    Se schimbă regula în Liga 2! Doar echipele de drept privat vor putea evolua în play-off
    Anunțul a fost făcut de președintele Răzvan Burleanu la finalul ședinței Comitetului Executiv al FRF desfășurată miercuri la Casa Fotbalului. Decizia ar urma să devină operativă din sezonul 2028/2029.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 31.08.2026 - 04.09.2026 - PL Sacueni + PL Salonta + PL Alesd + PL Beius

    Cultură

    Lavanda Fest revine la Oradea cu produse artizanele şi culinare, momente artistice şi ateliere gratuite pentru copii
    Peste 50 producători și creatori români vor aduce la Oradea produse artizanale, delicii inedite și creații realizate în serii mici.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X