BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Momente de tensiune în noaptea alegerilor

Momente de tensiune în noaptea alegerilor

la 3 November 2014 23:07
3 November 2014 23:07
Unele secţii de votare nu au respectat programarea, luându-se la harţă cu jandarmii, la poarta Prefecturii.
Scris de Demian - Unele secţii de votare nu au respectat programarea, luându-se la harţă cu jandarmii, la poarta Prefecturii.

Trimite articolul

X

Preşedinţii unor secţii de votare din Oradea şi judeţ nu au ţinut cont, duminică noaptea, de programarea făcută de Prefectură, menită să evite congestionarea procesului de centralizare a votului la nivel judeţean. O programare care, de altfel, a fost adusă la cunoştinţă în timpul instructajelor de dinaintea alegerilor. Astfel, au fost preşedinţi şi locţiitori din secţiile de votare care s-au luat la harţă cu jandarmii de la uşa clădirii Prefecturii, în care funcţionează Biroul Electoral Judeţean.


cl pop

 

Prezent la faţa locului, prefectul Claudiu Pop le-a transmis celor care nu au respectat programarea că vor fi lăsaţi să intre în incintă doar dacă alte secţii programate să ajungă vor întârzia. „Altfel, se vor produce ambuteiaje”, a ţinut să le atragă atenţia prefectul Pop. Şi aşa, au fost momente tensionate la poartă între cei veniţi din secţiile de votare şi forţele de ordine. Sacii cu voturi au fost păziţi de cadrele ISU Crişana şi de jandarmi.

Trimite articolul

X
Taguri:
alegeri 2014 ,
alegeri prezidentiale ,
bej bihor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendii în lanț în Bihor: 30 de tone de resturi vegetale și 120 de baloți de lucernă au fost cuprinse de flăcări
    În perioada 6-7 iunie, pompierii bihoreni au fost mobilizați pentru a stingerea a mai multor incendii din Marghita, Oradea, Paleu și Salonta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe forarea piloților pentru viitoarele pasaje subterane de la magazinul Crișul și de la Gară
    Lucrările la cele două pasaje subterane aflate în construcție în Oradea intră într-o nouă etapă, odată cu aducerea utilajelor necesare pentru executarea piloților care vor susține viitoarele structuri, potrivit informațiilor primite de la directorul Direcției Tehnice din cadrul Primăriei Oradea, Sebastian Marchiș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atenție șoferi! Se redeschide circulația feroviară pe tronsonul Episcopia Bihor – Oradea Vest
    Începând de marți, 9 iunie, ora 19:00, se redeschide circulația feroviară pe tronsonul Episcopia Bihor – Oradea Vest.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Incendiu la o hală aflată pe strada Războieni din Oradea
    Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 8 iunie.

    România

    Bărbat reținut după ce a tras asupra fostei iubite și a familiei acesteia. O persoană este în stare instabilă
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de duminică, 7 iunie. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Se întrerupe furnizarea apei calde pe mai multe străzi din Oradea timp de mai multe săptămâni. Vezi zonele afectate
    Întreruperea furnizării apei calde a apărut în urma unor lucrări de reparații la rețeaua termică de distribuție.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X