BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Nelegiuiţi traşi la răspundere

Nelegiuiţi traşi la răspundere

la 11 February 2015 17:14
11 February 2015 17:14
Marţi, poliţiştii din Vaşcău au depistat şi reţinut un bărbat de 40 de ani, din Lunca, urmărit internaţional.
Scris de erdei - Marţi, poliţiştii din Vaşcău au depistat şi reţinut un bărbat de 40 de ani, din Lunca, urmărit internaţional.

Trimite articolul

X

Judecătoria Beiuş a emis pe numele său un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 1 an închisoare, pentru furt calificat.

Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bihor şi va fi transferat la Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat. Tot marţi, poliţiştii Compartimentului Urmăriri – Serviciul de Investigaţii Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bihor au depistat, reţinut şi încarcerat în Centrul Educativ Buziaş trei tineri bihoreni între 17 şi 18 ani, împotriva cărora Judecătoria Oradea a dispus internarea într-un centru educativ pentru o perioadă de 1 an, 2 ani, respectiv 2 ani, pentru tâlhărie.

Trimite articolul

X
Taguri:
furt calificat ,
penitenciarul oradea ,
vascau
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a dispus începerea judecății în dosarul de mită al fostului director al ISCTR Bihor, Cristin Țepele
    Un judecător de cameră preliminară din cadrul Tribunalul Bihor a dispus, vineri, începerea judecății în procesul în care Cristin Țepele, fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, este inculpat pentru două fapte de luare de mită și pentru folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste detalii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    L-ați văzut pe Crișul Repede? Utilajul care „aspiră” aluviunile lucrează din nou în Oradea
    Lucrările de decolmatare a lacului de acumulare de la Priza de Apă Oradea continuă și în acest an, intervențiile desfășurându-se în prezent pe tronsonul Crișului Repede cuprins între Podul Densușianu și Podul Carol I.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un milion de euro pentru vârstnicii din Bulz: servicii gratuite de îngrijire la domiciliu și monitorizare medicală prin telemedicină
    După aprobarea unui proiect în valoare de un milion de euro, în comuna Bulz se va înființa un serviciu social pentru dezvoltarea serviciilor de îngrijire la domiciliu.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mătură vs moped. Administrator de școală, pus să achite 5.000 de lei, după un incident în trafic
    Administratorul școlii din localitatea bihoreană Ciuhoi, Mircea C., a fost amendat penal cu 2.400 de lei de către Judecătoria Oradea și obligat să plătească daune morale de 5.000 de lei într-un dosar în care a fost acuzat că l-ar fi lovit cu mătura pe un bărbat care circula pe scuter.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Aproape 1 milion de lei pentru iluminatul public din Șinteu: lămpi inteligente și stâlpi alimentați solar
    Comuna Șinteu beneficiază de o finanțare nerambursabilă de aproape 1 milion de lei pentru modernizarea și extinderea sistemului de iluminat public, în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public, derulat prin Administrația Fondului pentru Mediu.

    Economic

    Statul cu oameni puțini. Sute de posturi vacante în instituțiile publice din Bihor, în timp ce angajările rămân blocate
    Instituțiile publice din județul Bihor funcționează cu sute de posturi neocupate, în contextul pensionărilor, al plecărilor din sistem și al restricțiilor privind angajările.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X