BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Nu eutanasierii cainilor

Nu eutanasierii cainilor

la 12 December 2011 09:46
12 December 2011 09:46
La mitingul de duminica, Carol Lazăr şi Ildiko Teger, de la Asociaţia SOS Dogs, au dat glas nemulţumirilor iubitorilor de animale din oraş.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - La mitingul de duminica, Carol Lazăr şi Ildiko Teger, de la Asociaţia SOS Dogs, au dat glas nemulţumirilor iubitorilor de animale din oraş.

Trimite articolul

X

„Protestăm ca să ne arătăm dezacordul faţă de legea trecută prin Parlament, cu privire la eutanasierea câinilor comunitari şi faţă de primar, care ar opta pentru această soluţie. Asta ar distruge un program de 10 ani, care a dat roade frumoase în Oradea, reducând numărul de câini cu sub 10% faţă de numărul iniţial. Erau 4.500 de câini pe străzile Oradiei. Acum sunt 200-300, conform numărătoarei Poliţiei Locale. Eutanasierea nu a dat roade nicăieri. Nu va da roade nici la Oradea”, le-a vorbit Carol Lazăr celor prezenţi. Vuşcan a amintit faptul că SOS Dogs a sterilizat gratuit în Oradea peste 12.000 de câini, cu ajutorul voluntarilor.

C.C.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
mitting ,
oradea ,
SOS Dogs
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Restricții în Oradea: strada Alunei va fi închisă pentru mai multe săptămâni, traficul în centru va fi îngreunat
    Restricțiile au fost avizate în cadrul ședinței comisiei municipale de circulație, care s-a desfășurat în cursul zilei de marți, 9 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe Centura Oradea. Un autoturism a intrat într-un cap de pod
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de marți, 9 iunie. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Câine salvat de pompierii bihoreni dintr-o fântână dezafectată aflată între Livada de Bihor și Roit
    Pompierii militari bihoreni au intervenit, în cursul zilei de marți, 9 iunie, pentru salvarea unui câine rămas captiv, de câteva zile, într-o fântână dezafectată, situată pe un câmp între localitățile Roit și Livada.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    România

    Noi obligații pentru crescătorii de animale și medicii veterinari. ANSVSA a actualizat procedurile de raportare a bolilor
    Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a pus în aplicare Ordinul nr. 504/2026, act normativ care modifică și detaliază procedurile privind raportarea îmbolnăvirilor la animale, gestionarea suspiciunilor de boală și ridicarea restricțiilor sanitare după stingerea focarelor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnată la 5 ani și 8 luni de închisoare și dată în urmărire, o proxenetă din Oradea a fost prinsă de polițiști
    O femeie de 52 de ani, din Oradea, condamnată cu executare pentru trafic de minori și proxenetism și aflată pe lista infractorilor căutați de Poliția Română, a ajuns în custodia autorităților după ce luni a fost depistată de ofițerii Compartimentul Urmăriri din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Bihor și predată Penitenciarului Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Timp record pentru refacerea sălii de clasă de la Generala 16 afectată de un incendiu. Elevii s-au reîntors la ore
    Muncitorii firmei care reabilitează Școala Gimnazială Nr. 16 din Oradea au lucrat contra timp pentru a reface sala de clasă afectată de incendiu.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X