BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
O firmă din Parcul Industrial de pe Borșului se extinde și creează circa 500 de locuri de muncă noi

O firmă din Parcul Industrial de pe Borșului se extinde și creează circa 500 de locuri de muncă noi

De Cristina Ghilea
la 6 September 2021 14:07
5 Comentarii

O firmă din Parcul Industrial de pe Borșului se extinde și creează circa 500 de locuri de muncă noi

6 September 2021 14:07
Comisia Municipală de Urbanism și Amenajarea Teritoriului a avizat favorabil cererea unei unități de producție din parcul industrial de pe Borșului.
Scris de Cristina Ghilea - Comisia Municipală de Urbanism și Amenajarea Teritoriului a avizat favorabil cererea unei unități de producție din parcul industrial de pe Borșului.

Trimite articolul

X

Hanning Motor se dezvoltă și creează noi locuri de muncă, drept urmare își va extindere hala de producție prin construirea unui corp administrativ și amenajări interioare, pe un teren situat în Parcul Industrial 1, strada Petre Carp nr. 19.

[eadvert]

Suprafața va fi de aproximativ 19.000 de metri pătrați. Extinderea halei respectă reglementările Planului Urbanistic Zonal aprobat cu HCL 566/2021 privind extinderea și modificările reglementărilor pentru Parcul Industrial 1. Beneficiarul preconizează că vor fi create aproximativ 500 locuri de muncă în urma extinderii halei.

„Extinderea face parte dintr-un plan de dezvoltare în etape al companiei Hanning Motor. Această dezvoltare este permisă ca urmare a infrastructurii oferite de Parcul Industrial 1”, a precizat Radu Fortiș, arhitectul-șef al orașului Oradea.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
borsului ,
Hanning Motors ,
oradea ,
parc industrial
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. cornel says:
    September 6, 2021 at 2:41 pm

    Oradea exceleaza la aceste firme cu 1400 lei salar. Una mai tare ca alta.

    Reply
    • deacumcontrolez says:
      September 6, 2021 at 6:53 pm

      voi excelati la comentarii tampite
      du-te fa scoala sa lucrezi pe multi bani si nu mai comenta

      Reply
      • 1 din 1.237.746 says:
        September 7, 2021 at 8:56 am

        Da, fa scoala, deoarece la noi doar asta conteaza cate clase ai(cu diplome cumparate), numai conteaza experienta, vechimea…..doar sa ai scoala si diploma, BRAVO

        Reply
      • deacumcontrolez says:
        September 7, 2021 at 1:57 pm

        vedeti am facut scoala si acuma castig 1600 de lei lunar, io sunt porcu sef la cotet, o sa fac si masteratul in balegar

        Reply
      • Ionut says:
        September 8, 2021 at 10:42 am

        Pot sa ai si scoala multa si vechime daca nu esti de a lor poti stai la nepotism, ori renunti si sa pleci ca nu esti apreciat iar pentru spiritul colegiilor prea mult nu te incalzesti.

        Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Pompierii orădeni au adus răcoare în Parcul Magnolia, în plin cod roșu de caniculă
    Pompierii din Oradea au avut, duminică seara, 28 iunie, o misiune mai puțin obișnuită în Parcul Magnolia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    UPDATE Grav accident de circulație pe strada Oneștilor din Oradea. Un motociclist se află în strare critică
    Evenimentul rutier a avut loc duminică, 28 iunie, în jurul orei 19:00. 2

    BIHON Sport local

    VIDEO
    Un fotbalist bihorean a fost protagonistul unui incident șocant la finalul barajului de promovare în Liga 3
    Sâmbătă a fost ziua meciurilor retur la barajul de promovare în Liga 3. Un meci extrem de interesant s-a desfășurat la Nușfalău, între echipa locală ACS Barcău și sătmărenii de la Talna Orașu Nou. 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Noile curse operate de Wizz Air spre Roma și Dortmund au fost inaugurate la Aeroportul Oradea
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 28 iunie. 6

    BIHON Sport local

    FOTO
    Silviu Odobasianu, președinte CS Bihorul Beiuș: „A fost un sezon care a început greu, dar s-a terminat bine”
    Beiușul a reapărut pe harta fotbalului românesc de Liga 3 după o pauză de mai bine de un deceniu. Impactul cu un eșalon superior a fost destul de contondent pentru că în sezonul regular a adunat doar 18 puncte din 22 de meciuri.

    Bihon CSM Oradea

    Giulia Popa, la prima sa victorie într-un turneu ITF WTT W15
    Tenismena orădeană Giulia Safina Popa a câștigat proba de simplu din cadrul turneului ITF WTT W15 pentru seniori, disputat la Galați.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X