BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
O tânără de 28 de ani cu coronavirus și-a pierdut viața la Oradea

O tânără de 28 de ani cu coronavirus și-a pierdut viața la Oradea

De Costel Demian
la 20 December 2020 10:48 Reactualizat la: 20 December 2020 10:49
7 Comentarii

O tânără de 28 de ani cu coronavirus și-a pierdut viața la Oradea

20 December 2020 10:48 Reactualizat la: 20 December 2020 10:49
În ultimele 24 de ore au fost confirmate 87 cazuri noi de coronavirus în județul Bihor.
Scris de Costel Demian - În ultimele 24 de ore au fost confirmate 87 cazuri noi de coronavirus în județul Bihor.

Trimite articolul

X

Conform datelor DSP Bihor, duminică dimineața, în spitalele bihorene se aflau internați 343 de pacienți cu coronavirus.

[eadvert]

În ultimele 24 de ore au fost declarați vindecați 120 de bihoreni, astfel că numărul vindecaților de la începutul pandemiei a ajuns la 14.513.

Trei decese în Oradea

Două femei de 28 și 76 de ani, ambele internate la ATI, și un bărbat de 86 de ani internat la Infecțioase, și-au pierdut viața în ultima zi în cadrul Spitalului Municipal dr. Gavril Curteanu din Oradea.

În ultima zi, la Spitalul Municipal au fost internați 29 de pacienți noi cu Covid-19, iar 13 au fost externați.

Duminică dimineața, la secția ATI din Municipal se aflau 32 de pacienți.

156 de amenzi în 24 de ore

Echipele mixte de polițiști și jandarmi au verificat 1988 de persoane carantinate și 1121 de persoane izolate la domiciliu. De asemenea, echipele mixte au efectuat verificări cu privire la respectarea măsurilor de protecție individuală și a prevederilor legale în vigoare fiind verificate 149 de societăți comerciale și 60 mijloace de transport în comun. În urma controalelor au fost aplicate 232 sancțiuni contravenționale, din care 98 cu avertisment scris și 134 cu amenzi în valoare de 106.600 lei pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19.

În aceste misiuni au fost implicați 194 polițiști ai Inspectoratului de Poliție Județean Bihor, precum și 45 de cadre din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Bihor, din care 23 în patrule mixte, aplicând 22 sancțiuni contravenționale din care 11 cu avertisment scris și 11 cu amenzi în valoare de 5.000 de lei pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 55/2020.

Echipajele ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Crișana” Bihor (ISU BH) au efectuat 53 de acțiuni de informare a cetățenilor cu privire la măsurile de prevenire a răspândirii infecției cu SARS-CoV-2, în localitățile în care nivelul de infectare cu noul coronavirus este ridicat. Personalul ISU BH asigură în permanență suportul operațional și fluxul informațional la nivelul Centrului Județean de Comandă și Coordonare a Intervenției (CJCCI). În misiunile menționate au fost implicate 42 de cadre ale ISU “Crișana“.

Trimite articolul

X
Taguri:
coronavirus ,
deces ,
oradea ,
Spitalul Municipal dr. Gavril Curteanu ,
tanara
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. mortii vostri says:
    December 20, 2020 at 12:13 pm

    Super, avem o informatie care sa sperie lumea cum ca virusul chiar e mai periculos ca gripa. Hai sa o punem pe prima pagina fara detalii.

    Reply
    • asdfgh says:
      December 20, 2020 at 3:06 pm

      De ce ai crede ca toate virusurile trebuie sa fie la acelasi nivel cu cel gripal? Niciunul nu e identic. Inainte de pandemie se intorcea fiecare vas de croaziera cu 17 decese de la gripa cum s-a intamplat la inceputul pandemiei? Sunt exceptii cand decedeaza unul de la gripa pe un vas

      Reply
  2. un bihorean says:
    December 20, 2020 at 4:47 pm

    probabil incă o crimă a sistemului medical, minunat.
    aașteptăm, poate mai arde un spital? Mulțumim domnilor doctori

    Reply
    • Anti-snobi says:
      December 20, 2020 at 4:59 pm

      Traiesti intr-un film? Despre ce crima vorbesti? Virusul omoara oameni,tineri sau batrani dar omoara oameni

      Reply
      • un bihorean says:
        December 20, 2020 at 9:02 pm

        prostia omoara mai mulți oameni, la fel și turunul, alcoolul, drogurile si mai ales foametea, dar de astea nu vorbeste nimeni

        Reply
  3. Cãtre doamna Renate Weber says:
    December 20, 2020 at 5:26 pm

    A spune cã un bolnav mort de Covid avea,, comorbiditãţi ” este o discriminare.
    Cu,, comorbiditatea” putea trãi de exemplu 10-15 ani, trãtând aceastã,, comorbiditate”.
    În urma studiului dv. sã se aplice amenzi peste amenzi, celor care nu ştiu ce vorbesc.
    Cu stimã,
    Salvãm dreptatea.

    Reply
  4. sisi says:
    December 20, 2020 at 10:31 pm

    Site-urile web își demonstrează identitatea prin certificate, care sunt valide pe un interval definit de timp. Certificatul pentru http://www.bihon.ro a expirat la 20.12.2020.

    Codul erorii: SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE

    Reply
  5. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Spectacol pe cerul Oradei: un curcubeu impresionant a apărut după o scurtă ploaie
    După o zi marcată de ploaie și nori amenințători, cerul Oradei a oferit sâmbătă seara, 30 mai, o imagine deosebită.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Investiție de 7,6 milioane de lei. Bază sportivă nouă inaugurată la Sânmartin cu nume importante din fotbal și Cupa Lotus
    Festivalul fotbalistic aflat în desfășurare la Stadionul Lotus din Sânmartin a fost întregit cu inaugurarea Bazei Sportive tip I construită cu fonduri de la Compania Națională de Investiții. O inaugurare fără tăieri de panglică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la un service auto din Bihor. Angajații au fost înjurați și amenințați de un client nemulțumit
    A fost scandal într-un service auto din Bihor, unde patronul și angajații s-au trezit sub o ploaie de amenințări din partea unui bărbat nemulțumit că nu a fost primit fără programare pentru o lucrare la mașină. Individul a pus mâna pe o unealtă de metal și a început să-i înjure și să îi amenințe cu bătaia și cu moartea. 1

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    Cultură

    Interviu cu fashion stylistul Marius Molan, de 20 de ani în domeniul modei: „Vreau să aduc un aport de imagine pentru acest oraş”
    Marius Molan a fost marcat încă din copilărie de eleganţa şi prestanţa bărbatului în uniformă: tatăl său a fost colonel de armată, iar bunicul său a păstrat pe perete portretul Regelui Mihai. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parc fotovoltaic cu peste 200 de panouri, finalizat în comuna Câmpani
    Primăria Câmpani a anunțat finalizarea lucrărilor la parcul fotovoltaic realizat în localitate, urmând ca în perioada următoare să aibă loc recepția finală a investiției.

    Economic

    Regula din bloc pe care mulți o contestă: plătești chiar dacă nu folosești
    În blocurile de locuințe din România, regulile privind întreținerea și repararea spațiilor comune sunt stabilite clar de legislația în vigoare, iar implicațiile financiare îi privesc pe toți proprietarii, indiferent de etaj sau de gradul de utilizare a anumitor zone ale imobilului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X