BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Orădeancă vizitată de viceprimar la împlinirea a 100 de ani

Orădeancă vizitată de viceprimar la împlinirea a 100 de ani

la 22 May 2019 15:52

Orădeancă vizitată de viceprimar la împlinirea a 100 de ani

<p>Foto: PMO</p>
22 May 2019 15:52
O orădeancă a împlinit, marți, 100 de ani și a fost felicitată de viceprimarul Florin Birta și de Anca Grama, purtătorul de cuvânt al Primăriei, care au vizitat-o și i-au dus un buchet de flori în semn de respect.
Scris de farcas - O orădeancă a împlinit, marți, 100 de ani și a fost felicitată de viceprimarul Florin Birta și de Anca Grama, purtătorul de cuvânt al Primăriei, care au vizitat-o și i-au dus un buchet de flori în semn de respect.

Trimite articolul

X

Una din cele mai longevive femei din Oradea, a împlinit pe 21 aprilie 100 de ani și a fost vizitată din parte Primăriei cu un buchet de flori. Iuliana Popa are doi copii, 5 nepoți și mai mulți strănepoți.

„Doamna Iuliana povestește cum mama ei îi amintea mereu că s-a născut cu câteva zile înainte de intrarea Regelui Ferdinand în Oradea, în urmă cu un secol. Ea este mândră că Oradea s-a dezvoltat frumos în acești ani”, se arată în comunicatul emis de Biroul de Presă al Primăriei Oradea.

Întrebată de către vizitatori dacă în opinia ei există vreun secret al longevității, orădeanca care a lucrat mulți ani în administrația publică, a spus că a avut o viață cumpătată și activă, care a menținut-o în formă.

,,M-am bucurat să o cunosc personal pe doamna Iuliana și să o pot felicita la împlinirea frumoasei vârste de 100 de ani. Îi mulțumesc că ne-a împărtășit preț de câteva minute din experiența ei de viață și îi doresc mulți ani sănătoși alături de familie”, a spus viceprimarul Florin Birta.

Trimite articolul

X
Taguri:
100 de ani ,
aniversare ,
Iuliana Popa ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Premierul Ilie Bolojan a participat la slujba de Înviere la o biserică din Sânmartin
    Prim-ministrul a participat la slujba oficiată de părintele Lucian Giga, în cadrul bisericii Parohiei Ortodoxe „Duminica Sfinților Români” din Sânmartin. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Hristos a înviat! Mii de credincioși orădeni au participat la slujba de Înviere
    Paștele este una dintre cele mai importante sărbători ale creștinătății, marcând Învierea lui Iisus Hristos - simbolul triumfului vieții asupra morții.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A doua cerere de comutare a pedepsei formulată de un condamnat la închisoare pe viață pentru 4 crime, respinsă definitiv
    Curtea de Apel Oradea a respins definitiv a doua cerere prin care Ferenc Sütő, un bărbat de 60 de ani condamnat pentru 4 crime și aflat în penitenciarul din Oradea, a solicitat înlocuirea detențiunii pe viață în pedeapsa de 25 de ani de închisoare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Căminul cultural din Fughiu, aproape de finalizare: spațiu modern pentru evenimente
    Lucrările de reabilitare la Căminul Cultural din satul Fughiu, comuna Oșorhei, se află în faza finală, iar redeschiderea spațiului ar urma să aibă loc pe 1 mai. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal cu lovituri, amenințări și ordin de protecție. Victime: mamă și fiică
    Un bărbat din localitatea Abrămuț a fost trimis în judecată pentru două infracțiuni de violență în familie și alte două de amenințare, după ce, într-o izbucnire nervoasă, le-a lovit pe concubina lui și pe fiica acesteia, amenințându-le cu moartea.

    Educație

    De undeva trebuie să începi. Cum încearcă Oradea să-și construiască propriul „Silicon Valley”
    Marile centre tehnologice ale lumii nu au apărut peste noapte. Au crescut în jurul universităților și al unor infrastructuri dedicate inovării. La Oradea, Parcul Științific și Tehnologic încearcă să reproducă acest model: nu pentru rezultate imediate, ci pentru a crea, în timp, un ecosistem care să țină specialiștii acasă și să atragă investiții în tehnologie. 3
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X