BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Orădeanul Alexandru Slăvescu, pe primul loc la un concurs în capitala Letoniei. Tânărul este concurent la mai multe competiții internaționale

Orădeanul Alexandru Slăvescu, pe primul loc la un concurs în capitala Letoniei. Tânărul este concurent la mai multe competiții internaționale

De Alexandra Szabo
la 28 October 2024 19:48 Reactualizat la: 28 October 2024 19:57

Orădeanul Alexandru Slăvescu, pe primul loc la un concurs în capitala Letoniei. Tânărul este concurent la mai multe competiții internaționale

foto: Facebook/Alexandru Slăvescu
28 October 2024 19:48 Reactualizat la: 28 October 2024 19:57
Concursul s-a desfășurat în perioada 25-28 octombrie.
Scris de Alexandra Szabo - Concursul s-a desfășurat în perioada 25-28 octombrie.

Trimite articolul

X

La doar 17 ani, orădeanul Alexandru Slăvescu a fost invitat să participe la concursul internațional Amber Voice Riga organizat în orașul Riga, capitala Letoniei. Aici, Alex a obținut primul loc de pe podium.

„Participarea mea la concursul Amber Voice Riga a venit în urma invitației pe care am primit-o după ce am câștigat marele trofeu al festivalului internațional Volare din Piatra Neamț. La concursul din Riga au fost prezenți delegați din 17 țări, iar delegația României a fost formată din 7 participanți”, a explicat câștigătorul concursului la cererea Bihon.ro.

Tânărul susține că rezultatele pe care le-a obținut sunt rezultatele muncii depuse „la orele de canto cu ajutorul doamnei profesoare și zilnic repetând acasă”.

foto: Orădeanul Alexandru Slăvescu, pe podium la un concurs în capitala Letoniei, 28.10.2024

Alături de Alex au fost prezenți pe scenă și alte talente orădene, precum Mădălina Crăciun, Giulia Șerfezi, Bianca Mara și Miruna Crăciun, fiind îndrumați de Meda Horjan, profesoară de muzică din cadrul școlii de canto Meda Music.

Mădălina Crăciun, Giulia Șerfezi, Alexandru Slăvescu, Bianca Mara și Miruna Crăciun

În cadrul Festivalului Internațional Volare din Piața Neamț, Alex nu a câștigat doar o invitație la concursul din Riga, ci și la alte două astfel de competiții, Golden Voice Malta și Baltic Voice Lituania. Acesta ne-a explicat și că urmează să fie contactat de reprezentanții unor concursuri din Italia și Londra.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2024/10/0137524WhatsAppVideo20241028at194209.mp4

Tânărul a câștigat numeroase competiții de canto, printre care se numără și Marele Trofeu al Festivalului „Volare” și Trofeul de Bronz al Festivalului „Artistul de Mâine”.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2024/10/0138225WhatsAppVideo20241028at194244.mp4

Trimite articolul

X
Taguri:
Alexandru Slavescu ,
canto ,
concurs ,
Meda Music ,
premiul 1 ,
riga
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Prima reacție a lui Ilie Bolojan după incidentul cu drona din Portul Constanța: „Am fost anunțați că va exploda”
    Ilie Bolojan a transmis vineri, 5 iunie, un prim mesaj după incidentul de securitate produs în Portul Constanța, unde o dronă maritimă ucraineană s-a autodetonat în apropierea terminalelor petroliere. 2

    România

    Ucraina confirmă că drona explodată la Constanța îi aparține și că a fost perturbată de sistemele de război electronic rusești
    Drona maritimă care a explodat vineri în Portul Civil Constanța este o dronă ucraineană scăpată de sub control în urma bruiajului exercitat de sistemele de război electronic rusești, au anunțat Forțele Navale ucrainene, potrivit Reuters și AFP.

    Bihon CSM Oradea

    Titus Nicoară ar urma să devină team managerul echipei CSM CSU Raiffeisen
    Conform unor știri din lumea baschetului orădean, echipa „leilor roșii” va avea un team manager începând din această vară. 1

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noi restricții de trafic în Oradea. Două sensuri giratorii vor fi închise pentru lucrări la carosabil
    Comisia municipală de circulație, coordonată de viceprimarul Teofil Filimon, s-a întrunit astăzi, 5 iunie 2026, pentru analizarea și avizarea unor restricții temporare de trafic necesare desfășurării lucrărilor de infrastructură din municipiul Oradea.

    Cultură

    Ofertă specială până în 7 iunie la biletele Sounds of Oradea Festival
    Cea de-a cincea ediție a festivalului internațional Sounds of Oradea va avea loc în perioada 12-14 iunie.

    BIHON Sport local

    FOTO
    A „plouat” cu medalii pentru sportivii bihoreni care au concurat la Cupa Europeană Open de Kempo
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X