BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Parcarea de la catedrală, în licitaţie

Parcarea de la catedrală, în licitaţie

la 9 March 2019 10:59 Reactualizat la: 9 March 2019 13:10
9 March 2019 10:59 Reactualizat la: 9 March 2019 13:10
Valoarea totală estimată a serviciilor specializate ce urmează să facă obiectul procedurii de atribuire este de 600.000 lei fără TVA, iar durata de realizare este de o lună.
Scris de Demian - Valoarea totală estimată a serviciilor specializate ce urmează să facă obiectul procedurii de atribuire este de 600.000 lei fără TVA, iar durata de realizare este de o lună.

Trimite articolul

X

Săptămâna trecută a fost publicat în sistemul electronic de achiziții publice (SEAP) anunțul de participare privind elaborarea documentației tehnico-economice faza PT, DE, CS DTAC pentru obiectivul de investiții „Construire parcare de tip Park and Ride – Piața Emanuil Gojdu, Oradea”, transmite Municipalitatea.

Va fi licitație deschisă, cu criteriul de atribuire cel mai bun raport calitate-preț. Ofertele se pot depune până în 2 aprilie 2019, ora 15:00.

264 de locuri

Capacitatea propusă este de 264 de locuri de parcare pentru maşini, din care 6 pentru persoane cu handicap, 6 pentru mașini electrice și 9 locuri pentru motociclete, având o capacitate totală de 273 de autovehicule. Aria construită a parcajului amplasat la demisol este de 7.317,55 mp, din care 6.532,15 mp suprafața acoperită și 785,40 mp suprafața descoperită, la care se adaugă aria construită la parter: case de scări cu ascensor de persoane, în suprafață de 84,45 mp. Aria desfăşurată a parcajului este de 7.402,00 mp.

Clădirea parcajului va avea două accese cu câte două benzi de intrare-ieșire, ambele dinspre Șanțul Cetății Oradea. De asemenea, aceasta va cuprinde 5 accese pietonale parter-demisol, fiecare având și câte un ascensor de persoane, grupuri sanitare, spații tehnice. Circulația se va realiza pe dublu sens pe întreg parcursul parcării, cu locuri de întoarcere și cu pante scurte în zonele de acces. Circulația pietonilor se realizează prin cinci case de scări.

Navetişti

Parcarea e destinată celor care fac naveta cu autovehicule proprii din localitățile învecinate, în special din direcția Aleșd (E60/DN1) și Beiuș (E79/DN 76), care vor utiliza parcarea de tip Park and Ride și mijloacele de transport în comun cu stații de tramvai și autobuz în imediata apropiere a parcării, suţine Municipalitatea.

„Proiectul va contribui astfel la îmbunătățirea condițiilor de parcare a autoturismelor din zona Cetății Oradea. Prin realizarea parcajului în subteran și a coborârii în subteran a circulației din Piaţa Emanuil Gojdu, se va finaliza axa pietonală majoră Piața Unirii – str. V. Alecsandri – Parcul 1 Decembrie – Cetatea Oradea”, se mai arată în comunicat.

Trimite articolul

X
Taguri:
catedrala ,
centrul civic ,
oradea ,
parcare
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Pacienți între sisteme: conflict între centrul social și Spitalul Județean Bihor
    De peste două decenii, Viorel Pașca reprezintă, pentru mii de oameni abandonați de sistem, ultima soluție.

    Economic

    Peste 5.100 de șomeri în Bihor. Rata șomajului continuă să scadă
    Rata șomajului în județul Bihor a înregistrat o ușoară scădere în luna martie 2026, arată datele publicate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă
    Comunicat de presă privind lansarea proiectului „AMENAJARE ZONĂ DE AGREMENT LAC CĂRĂSĂU”

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 16 aprilie în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 15 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cemacon, prezent la Oradea Job Expo cu poziții tehnice și de producție
    Oradea Job Expo are loc luna aceasta, facilitând contactul direct dintre companii și persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor a condus în Ghencea, dar se întoarce la Oradea fără niciun punct
    Steaua București s-a luat revanșa după înfrângerea, scor 2-4, de la Oradea și s-au impus miercuri seara la o diferență de două goluri.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X