BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Parchetul Aleșd va avea un nou prim-procuror

Parchetul Aleșd va avea un nou prim-procuror

De Adrian Laboș
la 5 April 2025 13:32

Parchetul Aleșd va avea un nou prim-procuror

5 April 2025 13:32
Secția pentru procurori din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) va dezbate, în ședința din 8 aprilie, propunerea de delegare în funcția de prim-procuror la Parchetul de pe lângă Judecătoria Aleșd a procurorului Raluca Iulia Ardelean.
Scris de Adrian Laboș - Secția pentru procurori din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) va dezbate, în ședința din 8 aprilie, propunerea de delegare în funcția de prim-procuror la Parchetul de pe lângă Judecătoria Aleșd a procurorului Raluca Iulia Ardelean.

Trimite articolul

X

Aceasta a activat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Dragomirești și a fost recent delegată la unitatea de Parchet din Aleșd.

Raluca Ardelean și-a desfășurat activitatea ca avocat timp de aproape un deceniu, fiind înscrisă în Baroul Bihor începând cu 1 ianuarie 2013. A participat ulterior la concursul pentru admitere în magistratură, iar în 2022 a fost numită, prin decret prezidențial, procuror la Parchetul Dragomirești, în Maramureș.

În toamna lui 2024 a cerut transferul la Parchetul din Aleșd, dar solicitarea i-a fost respinsă. În acest an a fost delegată în orașul bihorean pe fondul transferurilor sau promovărilor la alte unități de Parchet a celor trei magistrați care activau în Aleșd.

Astfel, din 1 ianuarie, procuroarea Daiana Banc s-a transferat la Parchetul local Oradea, în timp ce la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor au obținut promovarea, în urma unui concurs, și ceilalți doi procurori, Vlad Bențan și Alexandra Karina Tarnovschi.

Grad de ocupare – zero. Toate posturile de procuror de la Parchetul Aleșd sunt vacante. Care sunt motivele

Trimite articolul

X
Taguri:
alesd ,
numire ,
prim procuror
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Haos în Aleșd: Scandal între mai multe persoane, soldat cu avarierea unei autospeciale de poliție
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de marți, 14 iulie.

    FC Bihor

    Mai buni ca slovenii! Angelo Cocian a reușit un hattrick la al treilea meci de pregătire jucat de FC Bihor în cantonament
    În al treilea meci test jucat în Slovenia, FC Bihor Oradea a întâlnit echipa NK Kety Emmi Bistrica (locul 6 în ediția trecută în Liga 2 din Slovenia), în poarta căreia au marcat de patru ori.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul, afectat de blocajul național al ANCPI. Cadastrul nu funcționează până luni
    Activitatea Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) este afectată de o avarie tehnică ce a dus la indisponibilitatea unei părți a sistemelor informatice utilizate la nivel național.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Sport local

    Nouă jucători noi, plus alții zece în probe, la reunirea CS Bihorul Beiuș
    Luni, 13 iulie, de la ora 18:00, a fost programată reunirea echipei CS Bihorul Beiuș, revelația play-out-ului din Liga 3, Seria 8.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Apa caldă, oprită în mai multe zone din Oradea din cauza lucrărilor la pasajul de pe Magheru
    Furnizarea apei calde se va întrerupe începând de miercuri, 15 iulie, ora 8:00.

    Bihon CSM Oradea

    Conducerea CSM Oradea a stabilit prețul biletelor și abonamentelor pentru viitorul sezon
    Clubul Sportiv Municipal Oradea pune în vânzare noile abonamente și bilete pentru sezonul competițional 2026-2027 al echipei de baschet.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X