BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
„PDL face Opoziție în silent mode”

„PDL face Opoziție în silent mode”

la 12 March 2014 12:06
12 March 2014 12:06
Forţa Civică, formaţiunea condusă în Bihor de fostul pedelist Radu Pentie, dă în PDL-ul condus în Bihor de senatorul Gavrilă Ghilea.
Scris de erdei - Forţa Civică, formaţiunea condusă în Bihor de fostul pedelist Radu Pentie, dă în PDL-ul condus în Bihor de senatorul Gavrilă Ghilea.

Trimite articolul

X

Pentie spune că PDL „vrea să păcălească electoratul. Este un joc dublu pe care consilierii locali și județeni sunt nevoiți să îl facă. Forța Civică Bihor regretă că oamenii din PDL, chiar dacă ar fi dornici să se împotrivească Puterii liberale (mai ales celei de la Oradea), sunt între ciocan și nicovală. Ei nu se pot manifesta ca veritabili reprezentanți ai Opoziției, deoarece președintele lor, senatorul Gavrilă Ghilea nu le dă voie”.

Pentie vede o moliciune a PDL în Consiliul Local Oradea, determinată de contractele pe care firma Construcţii Bihor, la care Ghilea este acţionar, le derulează cu Primăria condusă de Bolojan. Şi exemplifică: „parcarea din locul fostului Spital de Boli Infecțioase, rețele termice, utilități în parcul industrial, poate Podul Macio, poate centrala termică nouă pe gaz, toate aceste investiții îl obligă pe președintele PDL Bihor. Îl obligă să facă Opoziție pe «silent»”. „În cel mai bun caz, consilierii democrat-liberali sunt vehemenți și critici la sediul din Parcul Traian, dar nu și în ședința Consiliului Local, acolo unde chiar ar avea lucruri de zis”, declară Pentie, care îi vede pe consilierii locali pedelişti „mai degrabă anexe ale PNL”.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
gavrila ghilea ,
pdl ,
radu pentie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă COMUNA SÂNMARTIN

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 20 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 20 august.

    Angajari BIHON

    Jurnal Bihorean si Bihari Naplo angajează distribuitori de presă

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă COMUNA SÂNMARTIN

    FC Bihor

    FOTO/VIDEO
    Victorie de marcă pentru FC Bihor! Echipa orădeană a câștigat meciul cu Farul și s-a calificat în grupele Cupei României
    FC Bihor a început meciul cu curaj și a obținut două lovituri de colț după o pătrundere impetuoasă a lui Orban (min 2).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Lucrările din Parcul 1 Decembrie, pe ultima sută de metri. Primăria Oradea va aplica penalizări pentru zonele neterminate
    După cum se prezintă situația în teren, lucrările de reabilitare și modernizare a Parcului 1 Decembrie din Oradea nu au mari șanse să fie finalizate integral până în 31 august, ultimul termen acordat după prelungiri succesive.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X