BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Pesediștii bihoreni, sub control strict de la centru până își aleg șefi noi

Pesediștii bihoreni, sub control strict de la centru până își aleg șefi noi

De Georgiana Anghel
la 6 March 2023 13:54
3 Comentarii

Pesediștii bihoreni, sub control strict de la centru până își aleg șefi noi

6 March 2023 13:54
Din conducerea interimară a organizației județene fac parte, printre alții: Florian Bodog, Ioan Mang, Felix Cozma, Florian Sîrca, Aurel Mohan și Emilian Pavel.
Scris de Georgiana Anghel - Din conducerea interimară a organizației județene fac parte, printre alții: Florian Bodog, Ioan Mang, Felix Cozma, Florian Sîrca, Aurel Mohan și Emilian Pavel.

Trimite articolul

X

Președintele interimar al PSD Bihor, Radu Moldovan, se află la Oradea unde urmărește „să găsim soluțiile pentru restartarea organizației și repunerea ei pe un făgaș care să ne ducă în situația de a ne putea bate în mod democratic, corect și transparent pentru câștigarea alegerilor de anul viitor”.

[eadvert]

El a anunțat componența Comitetului Politic interimar de conducere a PSD Bihor. Astfel, potrivit sursei citate, conducerea interimară a organizației județene e formată din cei 27 de primari PSD Bihor, Felix Cozma, secretar executiv interimar PSD Bihor, Adrian Madar, purtător de cuvânt al PSD Bihor, cei doi parlamentari, Ioan Mang și Florian Bodog, subprefectul Emilian Pavel, Florian Sîrca și Aurel Mohan.

Acestora li se vor adăuga reprezentanții OPSD, OFS, TSD și PES, comitetul urmând să aibă în componență 39 de membri.
Radu Moldovan, care este președinte al PSD Bistrița, a declarat la Oradea că până luni seara va fi finalizată componența Comitetului Politic interimar de conducere a PSD Bihor, urmând ca mai apoi acesta să fie validat de conducerea națională. Totodată, Molodvan susține că pe lângă finalizarea alegerilor în organizațiile locale în localitățile unde PSD deține funcția de primar, organizația va stabili și „deadline-uri, acțiuni, termene” pentru a putea pregăti Conferința Județeană.

„Cel mai important lucru în perioada următoare este deschiderea propriu-zisă a acestei organizații. Nu spun că această organizație a fost închisă, dar s-au învârtit în poziția de conducere sau în jurul conducerii, de ceva ani de zile, aceiași. Știm care au fost rezultatele acestei organizații și ne dorim o deschidere propriu-zisă, concretă, transparentă, pentru toți cei care simt că sunt de stânga, cei care simt că pot face ceva pentru comunitățile lor sunt bineveniți în PSD Bihor. Nu este niciun fel de parti-pris cu nimeni, îmi doresc să avem o conferință cu un număr cât mai mare de membri”, a declarat președintele interimar PSD Bihor.

El a subliniat că nouă conducere a organizației județene va avea o misiune grea, „să recâștige încrederea electoratului din județul Bihor pentru candidații și proiectele de stânga”.

Radu Moldovan a precizat că nu are în vedere o candidatură din partea PSD Oradea. „Voi pleca de la Oradea când PSD Bihor va fi pregătită pentru alegeri și are pregătiți potențialii candidați care să se poată prezenta în fața orădenilor și bihorenilor cu o ofertă electorală care să le dea șansa de a câștiga cele două poziții importante din Bihor, Consiliul Județean Bihor și Primăria Oradea”, a declarat liderul social – democrat.

Trimite articolul

X
Taguri:
alegeri ,
filiala bihor ,
presedinte partid ,
psd bihor
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Sandu debilu says:
    March 6, 2023 at 3:39 pm

    Trebuie tinuti sub control 24 din 24. Zeul administratie locale trebuie sustinut de PSD. PSD trebuie ruinat din interior. Ceea ce nu au reusit Mang si apropiatii lui trebuie realizat acum.

    Reply
  2. Almo says:
    March 6, 2023 at 4:46 pm

    Speram sa apara nume noi, eu oricum voi vota PSD anul viitor indiferent de candidat fiindca Oradea trebuie sa scape de circarii care isi bat joc de oras!

    Reply
  3. Sandu2100 says:
    March 7, 2023 at 2:12 pm

    PZD fosile, nici daca vin fete noi nu se va intampla nimic, asta e sablonul lui tata Iliescu.

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: avertisment pentru un notar acuzat că a autentificat o procură semnată în fals de un profesor
    Notarul orădean Dan Dumitru Ogășanu a primit, joi, un avertisment din partea unui complet al Curții de Apel Oradea, care a dispus renunțarea la aplicarea pedepsei într-un dosar în care acesta a fost inculpat pentru fals intelectual şi complicitate la uz de fals.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Modificări în regulamentul de funcționare a păcănelelor din Oradea. Consilierii locali au respins autorizațiile mai multor săli din oraș
    La solicitarea Direcției Poliției Locale, consilierii locali orădeni au aprobat două modificări la regulamentul privind funcționarea sălilor de jocuri pe raza municipiului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cu ochii pe pepeni! Unde se vor putea vinde în Oradea și ce amenzi riscă cei care agață marfa pe ușile deschise ale magazinelor
    Consilierii locali orădeni au votat mai multe modificări la Regulamentul privind organizarea și desfășurarea activităților în zone publice, aprobat prin HCL nr. 48/2025. 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    Educație

    Programul grădinițelor pe timpul verii. Unde pot fi înscriși copiii în Bihor
    Pentru a asigura continuitatea actului educațional și îngrijirea copiilor în condiții optime, unitățile de învățământ preșcolar vor funcționa prin alternanță în lunile iunie, iulie și august.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Temperaturi sufocante în Bihor. Ce trebuie să faci pentru a evita problemele de sănătate
    Având în vedere prognozele meteorologice de temperaturi atmosferice extreme (valori de peste 37 grade Celsius) pentru zilele următoare, Direcția de Sănătate Publică Bihor face mai multe recomandări pentru a evita problemele cauzate de caniculă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mutare decisivă pentru noul stadion: Primăria Oradea mai cumpără un imobil de 240.000 de euro
    În ședința ordinară din 25 iunie, Consiliul Local Oradea a aprobat achiziționarea unui imobil situat pe strada Traian Blajovici nr. 10B, o etapă necesară pentru asigurarea unei părți din amplasamentul viitorului stadion care va fi construit în zona delimitată de străzile Făgărașului și Traian Blajovici, Liceul cu Program Sportiv „Bihorul” și Grădina Zoologică.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X