BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Peste 27 de tone de deșeuri oprite la intrare în țară prin Borș II și Nădlac II

Peste 27 de tone de deșeuri oprite la intrare în țară prin Borș II și Nădlac II

De Maria Oprea
la 12 July 2024 12:09

Peste 27 de tone de deșeuri oprite la intrare în țară prin Borș II și Nădlac II

12 July 2024 12:09
Polițiștii de frontieră nu au permis intrarea în țară a două mijloace de transport încărcate cu bunuri considerate a fi deşeuri, pentru care șoferii nu au putut prezenta documente necesare importului.
Scris de Maria Oprea - Polițiștii de frontieră nu au permis intrarea în țară a două mijloace de transport încărcate cu bunuri considerate a fi deşeuri, pentru care șoferii nu au putut prezenta documente necesare importului.

Trimite articolul

X

S-au efectuat verificări asupra a două automarfare, pe sensul de intrare în țară, înmatriculate în România și conduse de doi cetățeni români.

„Existând suspiciuni cu privire la legalitatea transporturilor în cauză, polițiştii de frontieră au solicitat sprijin reprezentanților Comisariatelor Judeţene Bihor şi Arad din cadrul Gărzii Naţionale de Mediu şi reprezentanţilor Protecţiei Consumatorilor Bihor și Arad”, a transmis comisarul-șef Bondar Laura Beatrice, purtătorul de cuvânt al ITPF.

Automarfarele erau de fapt încărcate cu 27.060 kilograme de deșeuri, constând în textile și anvelope second hand, bunuri ce proveneau de la societăți comerciale din Italia, Germania şi Belgia, pentru firme din România.

În consecință, autoritățile de control nu au permis accesul pe teritoriul României pentru aceste mijloace de transport.

Trimite articolul

X
Taguri:
bors II ,
deseuri ,
intrare in tara
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    La 40 de ani, cu mintea unui copil de doi ani. Drama femeii ajunse în Bihor după ce a fost găsită în condiții inumane
    O femeie de 40 de ani, care nu a avut niciodată acte de identitate până luna trecută și care trăia singură, în condiții greu de imaginat, a ajuns în aceste zile la Centrul de îngrijire de la Dumbrava.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Spectacol pe cerul Oradei: un curcubeu impresionant a apărut după o scurtă ploaie
    După o zi marcată de ploaie și nori amenințători, cerul Oradei a oferit sâmbătă seara, 30 mai, o imagine deosebită.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Investiție de 7,6 milioane de lei. Bază sportivă nouă inaugurată la Sânmartin cu nume importante din fotbal și Cupa Lotus
    Festivalul fotbalistic aflat în desfășurare la Stadionul Lotus din Sânmartin a fost întregit cu inaugurarea Bazei Sportive tip I construită cu fonduri de la Compania Națională de Investiții. O inaugurare fără tăieri de panglică.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la un service auto din Bihor. Angajații au fost înjurați și amenințați de un client nemulțumit
    A fost scandal într-un service auto din Bihor, unde patronul și angajații s-au trezit sub o ploaie de amenințări din partea unui bărbat nemulțumit că nu a fost primit fără programare pentru o lucrare la mașină. Individul a pus mâna pe o unealtă de metal și a început să-i înjure și să îi amenințe cu bătaia și cu moartea. 1

    Cultură

    Interviu cu fashion stylistul Marius Molan, de 20 de ani în domeniul modei: „Vreau să aduc un aport de imagine pentru acest oraş”
    Marius Molan a fost marcat încă din copilărie de eleganţa şi prestanţa bărbatului în uniformă: tatăl său a fost colonel de armată, iar bunicul său a păstrat pe perete portretul Regelui Mihai. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parc fotovoltaic cu peste 200 de panouri, finalizat în comuna Câmpani
    Primăria Câmpani a anunțat finalizarea lucrărilor la parcul fotovoltaic realizat în localitate, urmând ca în perioada următoare să aibă loc recepția finală a investiției.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X