BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
PGS Sofa&Co oferă 65 de locuri de muncă la Oradea Job Expo 2025

PGS Sofa&Co oferă 65 de locuri de muncă la Oradea Job Expo 2025

De Ramona Pașcu
la 12 March 2025 07:00 Reactualizat la: 10 March 2025 10:10
3 Comentarii

PGS Sofa&Co oferă 65 de locuri de muncă la Oradea Job Expo 2025

12 March 2025 07:00 Reactualizat la: 10 March 2025 10:10
Orădenii aflați în căutarea unui loc de muncă sunt așteptați cu brațele deschise la cel mai mare târg de locuri de muncă din oraș, Oradea Job Expo, care va avea loc vineri, 4 aprilie 2025, între orele 10:00 și 18:00, la Era Park, în Sala de Evenimente (lângă magazinul Numero Uno).
Scris de Ramona Pașcu - Orădenii aflați în căutarea unui loc de muncă sunt așteptați cu brațele deschise la cel mai mare târg de locuri de muncă din oraș, Oradea Job Expo, care va avea loc vineri, 4 aprilie 2025, între orele 10:00 și 18:00, la Era Park, în Sala de Evenimente (lângă magazinul Numero Uno).

Trimite articolul

X

Târgul este organizat de Inform Media Press, editor al săptămânalelor Jurnal Bihorean și Bihari Naplo, precum și al site-urilor Bihon.ro și Erdon.ro. Evenimentul beneficiază de sprijinul partenerului oficial, AJOFM Bihor.

Până acum mai multe firme mari și-au confirmat participarea la acest eveniment, iar oferta de locuri de muncă este extrem de diversificată. Printre cele mai importante companii participante se află PGS Sofa&Co, un nume cunoscut în industria mobilierului tapițat, care va veni cu 65 de posturi vacante.

PGS Sofa&Co va oferi locuri de muncă pentru o varietate de poziții, inclusiv operatori la mașina de debitat PAL/burete (7 locuri – studii medii), controlori calitate (3 posturi – studii medii), operatori producție asamblare (50 posturi – studii medii), șefi de atelier (4 posturi – studii superioare) și un specialist recrutare (1 post – studii superioare). În prezent, firma are aproximativ 950 de salariați în cele trei puncte de lucru din România (Oradea, Biharia și Sărmașu).

„Produsele noastre moderne și în continuă evoluție sunt proiectate și realizate ținând cont de standardele de calitate menite să satisfacă nevoile consumatorilor din Europa și ale clienților din întreaga lume. Grupul de societăți a cărui parte suntem, este orientat spre viitor, oferindu-ne astfel toate condițiile pentru a fi mai creativi, mai productivi și inovativi“, transmit reprezentanții PGS Sofa&Co.

În cei peste 20 de ani de producție în România, PGS a investit continuu în creșterea nivelului de competențe și îmbunătățirea proceselor, favorizând performanța în toate ariile de business.

Mai multe firme și o școală postliceală și-au anunțat participarea la OJE

Până în prezent, la Oradea Job Expo și-au anunțat participarea 16 firme și o școală posliceală. Este vorba de: FinProm, Golde Oradea, STIHL, Salesianer, Faist Mekatronic, Hanning Motors, Sogefi Suspensions Eastern Europe, Hanna Instruments, Plastor, Madrugada, Celestica, NN Asigurări de Viață, PGS Sofa&CO, HBZ România, Plexus Services Ro, Lava Textiles și Școala Posliceală „Henri Coandă“ Oradea. Târgul va oferi bihorenilor nu doar oportunități de angajare, ci și șansa de a descoperi diverse industrii și sectoare de activitate. Firmele participante vor beneficia de mediatizare în paginile cotidienelor și pe site-urile editate de Inform Media Press, dar și pe paginile lor oficiale de Facebook, contribuind astfel la o mai bună vizibilitate a ofertelor de muncă.

Pentru companiile care doresc să își prezinte ofertele de muncă, înscrierea este simplă și rapidă. Aceștia pot contacta organizatorii la telefonul 0728-116.455 sau prin e-mail la adresa andrada.buhas@informmedia.ro.

Oradea Job Expo 2025 promite să fie un eveniment important pentru toți cei care doresc să își construiască o carieră sau să facă un pas înainte în dezvoltarea profesională. Fie că sunt în căutarea unui loc de muncă sau doresc să învețe mai multe despre diferite domenii de activitate, vizitatorii vor găsi o varietate de opțiuni și oportunități.

Trimite articolul

X
Taguri:
angajari ,
jobexpo ,
locuri de munca ,
posturi vacante
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. BH22LEX says:
    March 12, 2025 at 11:08 am

    Vrei o viață fără stres??!! Hai cu noi la PGS !!!!!

    Reply
    • Ddd says:
      March 12, 2025 at 10:48 pm

      Cu asa slogan, clar nu va trece nimeni pragul la standul de PGS

      Reply
  2. Alex says:
    March 13, 2025 at 6:40 am

    Cauta de munca baietii, de bine ce e acolo. Salarii de 2 lei, si manangement de nu le mai ajunge la nas.

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    România

    SANITAS pregătește grevă generală în sănătate. Federația acuză tăieri de venituri și lipsa dialogului
    Consiliul Național al Federației SANITAS, întrunit marți în sesiune extraordinară, a adoptat o hotărâre privind declanșarea grevei generale împotriva politicilor economice și sociale ale Guvernului, la nivelul întregului sector de negociere colectivă 'Sănătate' și în cadrul tuturor unităților sanitare din acest sector.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cursa contra cronometru pentru proiectele PNRR din Bihor. Recepțiile lucrărilor trebuie finalizate până la 31 iulie
    La inițitiva prefectului Marcel Dragoș a fost organizată, în data de 7 iulie, o întâlnire la care au participat inspectorul șef al Inspectoratului Județean în Construcții Bihor, Simion Borș, directorul Sucursalei de Distribuție a Energiei Electrice Oradea, Flavius Nicoale Bîtea, și primarii din județ, consacrată evaluării gradului de executare a lucrărilor finanțate prin PNRR și prezentarea pașilor de urmat privind recepția la finalizarea lucrărilor realizate prin acest program

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bărbatul de 55 de ani relocat din azilele lui Viorel Pașca a murit în urma unei insuficiențe cardio-respiratorii acute
    Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Mureș a precizat, marți, că Institutul de Medicină Legală a stabilit că bărbatul de 55 de ani, provenit de la un azil din județul Bihor, a decedat pe fondul unei insuficiențe cardio-respiratorii acute.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Urmărit național la 19 ani, prins de polițiștii din Salonta. Are o „colecție” de condamnări pentru furt și tâlhărie
    Un tânăr de 19 ani, din Salonta, a fost prins de polițiștii Compartimentul de Investigații Criminale al Poliției Salonta în baza unui sentințe penale prin care a fost condamnat la 3 ani și 4 luni de internare într-un centru de detenție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei zile fără apă caldă în Oradea, din cauza lucrărilor la pasajul Magheru. Vezi care străzi sunt afectate
    Întreruperea furnizării apei calde se va face începând de miercuri, 8 iulie, orade 8:00.

    Educație

    Au fost afișate rezultatele la Bacalaureat: nicio medie de 10 în Bihor, dar județul rămâne în top la rata de promovare
    Rezultatele primei sesiuni a examenului național de Bacalaureat 2026 plasează județul Bihor printre cele mai performante din țară.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X