BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Polițiștii bihoreni, o nouă acțiune în trafic pentru siguranța transportului de persoane

Polițiștii bihoreni, o nouă acțiune în trafic pentru siguranța transportului de persoane

De Otilia Șandor
la 7 June 2021 13:53
7 Comentarii

Polițiștii bihoreni, o nouă acțiune în trafic pentru siguranța transportului de persoane

FOTO: IPJ Bihor
7 June 2021 13:53
Luni, timp de trei ore (06:00 – 09:00), poliţiştii rutieri au făcut o razie organizată pe plan național, de verificare a legalității efectuării transportului de persoane, prevenirea și combaterea conducerii sub influența alcoolului.
Scris de Otilia Șandor - Luni, timp de trei ore (06:00 – 09:00), poliţiştii rutieri au făcut o razie organizată pe plan național, de verificare a legalității efectuării transportului de persoane, prevenirea și combaterea conducerii sub influența alcoolului.

Trimite articolul

X

Polițiștii rutieri bihoreni au verificat și modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară stabilite prin Legea nr. 55/2020, în timpul efectuării transportului de persoane, prin curse regulate/speciale.
În cele trei ore, au fost controlate 20 de autobuze și 30 de microbuze și au fost efectuate 40 de testări cu aparatul etilotest, pentru stabilirea prezenței alcoolului în aerul expirat.

[eadvert]

Raziile s-au soldat cu 13 sancțiuni contravenționale pentru abateri de la regimul circulației rutiere, cu amenzi în valoare totală de 7.975 de lei, iar ca măsură complementară, pentru comiterea unor fapte care atrag
suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, poliţiştii au reţinut trei permise de conducere, toate pentru conducere sub influența alcoolului.

Ca sfat după razii, polițiștii recomandă șoferilor să fie mai prudenți maximă și să aibă un comportament responsabil când conduc în trafic.

Trimite articolul

X
Taguri:
actiune ,
politisti bihoreni ,
siguranta transport persoane
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. aurel says:
    June 7, 2021 at 5:18 pm

    Banuiesc ca si pe piratii din capat Nufaru si pe cei de sub nasul lor, al politiei rutiere , si pe aia i-au verificat.

    Reply
    • Gigi says:
      June 7, 2021 at 8:52 pm

      :))))))))), :)))))))), si pe aia de la magazinul chinezesc de lângă gara, si pe aia de pe Ștefan cel Mare, politia rutiera o gluma mare. Cat de penibil sa fii sluga fara coloana vertebrala în fata oglinzii macar știind ca închizi ochii la atâtea, iar la cei care se lupta sa fie în regula și plătesc taxe amenzi pt toate nimicurile…patetici…pestele de la cap

      Reply
      • Biciclistu' says:
        June 8, 2021 at 4:43 am

        A fost control de la Bucuresti pe institutii.
        Si la I.S.C.T.R. au venit ieri supracontrol de la sefii din Capitala. Ca a venit timplu bun si s-a deschis si Aquapark-ul.
        Dupa ce au stat ieri toata ziua cu doua masini oprind camioane vis a vis de statia OMV de la Iosia, cantarindu-le si verificandu-le, s-au dus sa bage la potol si sa se rexaleze(!!).
        Ca doar nu au venit la Oradea sefii de la Bucuresti ca sa aiba parte doar de actiune !!
        De ce nu vin in control si cand e frig , ploaie, vant, zaoada, polei, gheata, etc…???
        Asa a fost si la Politie

        Control cu tematica, supravegheatde sefii de la Bucuresti.
        Iar aia nu stiu de “rechinii” din capat de la Nufaru’ sau de la Gara.
        Ca nu le spune nimeni.

        Reply
  2. Hotii says:
    June 8, 2021 at 1:11 am

    O noua actiune pentru AMENZI, industria amenzilor.

    Reply
  3. Mihai says:
    June 8, 2021 at 7:00 am

    Haloooo politia?faceti razie dimimeata de la ora5 zi de zi pt alcool,ca va garantez eu ca intr o luna adunati o mie de permise,o gramada de alcoolisti umbla beti zilnic,si noaptea dupa ora 24 faceti razie pt alcool si droguri nu stati la vanat prin intersectii si prin alte locuri,sau sa face vloguri ca marele politist Pertea si gasca lui

    Reply
  4. Mihai says:
    June 8, 2021 at 7:03 am

    Asa a fost intotdeauna legea este pt ce i cinstiti,au terminat copii clasa a doisprezecea sau a opta si in aer liber in curtea scolii ati interzis parintii haloooo politia si guvernantiii?dar la nympfea la strand duminica ca au stat ca sardinele nu ati intervenit,de ce?ca i a primariei si nu aveti voie pt ca ii seceta de bani nu?rusine Birta ,Bolojan si politia municipiului Oradea

    Reply
  5. Mihai says:
    June 8, 2021 at 7:21 am

    Piratii care fac transport sunt sunati inainte de razie,asa ca tot pe ce i care platesc taxe si impozite sunt taxati,cinste politiei corupte

    Reply
  6. powered by Surfing Waves

    Economic

    Pedepse mai dure pentru relele tratamente aplicate minorilor. Legea a intrat în vigoare
    Persoanele care pun în pericol dezvoltarea fizică, psihică, intelectuală sau morală a unui copil riscă, de acum înainte, sancțiuni penale mai severe.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Marghita își deschide porțile spre Italia și Turcia. Planuri pentru turism, investiții și schimburi Erasmus
    În căutarea unor noi parteneriate internaționale, administrația locală din Marghita face pași pentru înfrățirea municipiului cu orașul italian Noto, după o vizită oficială desfășurată recent cu ocazia celebrului festival floral Infiorata di Noto.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei polițiști din Aleșd, înjurați și amenințați cu moartea de un scandalagiu. Unul din agenți a fost lovit
    A fost scandal de pomină provocat de un bărbat care i-a înjurat și i-a amenințat cu moartea pe cei trei polițiști din Aleșd, chemați să-l calmeze, după ce ar fi băut într-un local din oraș și nu a mai vrut să plece. 1

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    Economic

    Îngrijirea bătrânilor costă tot mai mult: pensiile nu mai acoperă nici jumătate din tariful unui centru privat
    Îngrijirea persoanelor vârstnice în centrele private autorizate a devenit tot mai greu de suportat din punct de vedere financiar, atât pentru pensionari, cât și pentru familiile acestora.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Thurzó Sandor din Oradea. Două persoane au fost transportate la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de vineri, 10 iulie.

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea organizează selecție pentru copii și juniori, băieți și fete
    FC Bihor Oradea organizează o nouă acțiune de selecție dedicată copiilor pasionați de fotbal, dornici să deprindă tainele „sportului rege” sau să se dezvolte profesional.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X