BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Premiaţi de Bene Internaţional

Premiaţi de Bene Internaţional

la 22 December 2009 11:20
22 December 2009 11:20
Bihorenii care au colectat cele mai multe deşeurile electronice au fost răsplătiţi cu premii.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Bihorenii care au colectat cele mai multe deşeurile electronice au fost răsplătiţi cu premii.

Trimite articolul

X

Marti, în sala Mică a Primăriei Oradea a avut loc tragerea la sorţi a câştigătorilor tombolei „Pentru că ne pasă”. Derulată de asociaţia Română pentru Reciclare – RoRec şi SC Bene Internaţional SRL Oradea în colaborare cu Consiliul Judeţean Bihor, Primăria Oradea şi Agenţia pentru Protecţia Mediului Bihor, tombola s-a desfăşurată în perioada 5 noiembrie – 15 decembrie 2009.

La această tombolă au paticipat 154 de bihoreni, persoane fizice, şcoli sau firme. Aceştia au predat unul sau mai multe deşeuri de echipamente electrice şi electronice, indiferent de starea de funcţionare sau de marcă, la unul din magazinele SC Bene Internaţional SRL Oradea. În urma unui clasament în funcţie de cantitatea predată, primii 100 de concurenţi cu cele mai multe kilograme predate au paticipat la tombola cu premii.

Premii

În urma extragerii la sorţi, premiul cel mare constând într-un televizor plasmă cu diagonala de 105 cm, a fost adjudecat de Florian Nichita. Premiul pentru locul doi, un LCD-TV având diagonala de 50 cm a fost câştigat de Teodor Mircea Traba, iar premiul trei un sistem audio cinci plus unul, de Viorel Gavra.
Au fost acordate şi 50 de menţiuni constând într-un un stick USB Flash de 2 GB. „Toţi paticipanţii la tombolă au primit la alegere cadouri constând în şepci, tricouri, bluze sau mingi de fotbal inspripţionate”, a punctat Bene Lorand, managerul SC Bene Internaţional.

„Acesta este un exemplu că putem face ceva şi în timp de criză. Ne aflăm în faţa unui exemplu demn de urmat. Această firmă practic încearcă să forţeze schimbarea mentalităţii în ceea ce priveşte protejarea mediului. Nu-mi rămâne decât să invit şi alţi actori ai economiei să determine comunitatea la decizii pe care altfel nu le- ar lua”,a spus viceprimarul Oradiei, Biro Rozalia prezentă la tragerea la sorţi.

Simona Albinaru

Trimite articolul

X
Taguri:
Bene ,
fost ,
international ,
mai ,
oradea ,
pentru ,
premii ,
sau ,
sorti ,
tombola
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se deschide circulația pe drumul de legătură dintre Paleu și Centura Biharia
    Șoferii vor putea folosi noul drum care face legătura dintre comuna Paleu și centura Biharia începând de sâmbătă, 27 iunie, ora 9:00.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judecați pentru homeschooling. Doi părinți din Bihor, acuzați că și-au retras ori nu și-au înscris cei 3 copii la școală
    Doi părinți din zona Beiușului au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, fiind inculpați că și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze cursurile învăţământului general obligatoriu, înscriindu-i, în schimb, într-un sistem homeschooling.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune Bihorul în alertă: străzile vor fi stropite zilnic, iar apa potabilă va fi distribuită în mai multe localități
    Acțiunile sunt derulate începând de vineri, 26 iunie.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Cultură

    Spectacolul „Atelierul aerului” cu Profu’ zăpăcit, în amfiteatrul Muzeului Țării Crișurilor
    „Atelierul aerului” este un spectacol educativ și interactiv susținut de actorul Şerban Borda.

    Cultură

    Rédei Ferenc, maestru fotograf și fotoreporter distins cu Premiul Pulitzer, expune la Galeria „Euro Foto Art”
    Expoziția retrospectivă „Clipe” reunește 56 de fotografii care perpetuează tradițiile fotografiei de presă clasice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    60 de stâlpi metalici, de aproape 17.000 de lei, furați de pe un șantier din Chistag. Trei suspecți au fost reținuți
    Trei bărbați, de 24, 27 și 53 de ani, cu toții din Ortiteag, au fost reținuți de polițiștii Secției nr.7 de Poliție Rurală Tileagd, fiind suspectați de comiterea unui furt de pe un șantier din Chistag.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X